Karol Stefańczyk, 05.01.2011 / foto: mat. pras.

TAGI: Pink Floyd

Pink Floyd odnawiają stosunki z EMI

Muzycy Pink Floyd podpisali nowy, pięcioletni kontrakt z wytwórnią EMI.

Zespół wygrał niedawno batalię sądową ze swoją wytwórnią. Poszło o sprzedaż pojedynczych piosenek w internecie - prawnicy zespołu przekonywali, iż kontrakt z EMI z 1999 roku zezwala jedynie na dystrybucję pełnych albumów.

- Pink Floyd to jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych kapel wszech czasów - powiedział szef EMI, Roger Faxon. - Wiem, że mówię za każdego z mojej wytwórni, ponieważ to przywilej - móc pracować z tą grupą.

- Wszystkie prawne nieporozumienia między grupą a wytwórnią zostały zażegnane w momencie podpisania nowego kontraktu - cytuje przedstawiciela EMI BBC News. - Umowa ta pozwoli zespołowi pozyskać nowych fanów.

W ramach nowej umowy, pojedyncze utwory Pink Floyd będą nadal sprzedawane w takich serwisach jak np. iTunes.