Karol Stefańczyk, 07.03.2011 / foto: mat. pras.

TAGI: usher

Usher odda pieniądze Kadafiego

Beyonce, Mariah Carey, Nelly Furtado... Do listy wykonawców, którzy postanowili pozbyć się pieniędzy otrzymanych niegdyś przez Muammara Kadafiego, dołączył właśnie Usher.

Wokalista postanowił przekazać na cele charytatywne pieniądze, które otrzymał za występ dla rodziny libijskiego dyktatora w 2009 roku.

- Jestem szczerze zakłopotany w związku z koncertem, który odbył się na wyspie Saint-Barthélemy w Nowy Rok 2009. Wynagrodzenie za tamten występ przekażę różnym organizacjom walczącym o prawa człowieka - czytamy w oficjalnym oświadczeniu (cytat za ABC News).



Przedstawiciel Ushera ujawnił, że wokalista wpłacił już bliżej nieokreśloną sumę na konto Amnesty International. W najbliższych miesiącach artysta przekaże pieniądze kolejnym organizacjom.