info prasowe, 08.06.2012 / foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

TAGI: farben lehre, Wojciech Wojda

Nowa płyta Farben Lehre

"Achtung 2012" tuż tuż

Oto wiadomość z obozu FL:

Najwyższy czas ujawnić nasze plany na drugą połowę 2012 roku. Pod koniec czerwca br wchodzimy wreszcie do zaprzyjaźnionego studia Serakos w Warszawie, aby zarejestrować 12 zupełnie premierowych kompozycji na jubileuszową, bo dziesiątą studyjną płytę Farben Lehre, zatytułowaną ostrzegawczo "Achtung 2012".

Realizacją ponownie zajmie się nasz stary dobry znajomy, Robert Srzednicki, który z powodzeniem odpowiadał za brzmienie naszych poprzednich dwóch albumów: "Snukraina" oraz "Ferajna". Tym razem zaprosiliśmy do udziału największą - jak dotąd - listę znamienitych gości, którzy z pewnością przyczynią się do wyjątkowego charakteru naszego najnowszego wydawnictwa. Łącznie w studiu zawita okołodziesięcioosobowa grupa zaproszonych muzyków, którzy wzbogacą nasze brzmienie, m.in. o ciekawe wokale, skrzypce, akordeon czy instrumenty klawiszowe. Mamy nadzieję, że muzyczna zawartość "Achtung 2012" zadowoli zarówno tych wiernych słuchaczy Farben Lehre, jak również zainteresuje poszukiwaczy nowych rozwiązań...

{reklama-ebilet}

Swoistą ciekawostką jest, że po raz pierwszy w swojej historii postanowiliśmy nie ujawniać, przed ukazaniem się płyty, nowych kawałków na naszych koncertach. Jednak zamierzamy zrobić jeden wyjątek od tej ustanowionej reguły, którym będzie setlista podczas koncertu na tegorocznym Przystanku Woodstock, w Pokojowej Wiosce Krs'hny, w piątek 3-ego sierpnia 2012.

W kwietniu br, w Mania Studio zarejestrowaliśmy dwa utwory: tytułowy "Achtung 2012" oraz cover nieśmiertelnych Rolling Stones czyli "Jumping Jack Flash". To typowe wersje demo obu kawałków, zrealizowane pod okiem Andrzeja Adamiaka.

Już teraz można ich posłuchać:

FARBEN LEHRE - "Achtung 2012 / premiera 11.09.2012
Wydawca: Lou & Rocked Boys