info prasowe, 13.06.2012 / foto: materiały prasowe

TAGI: peja, sokół, hemp gru, DonGuralesko, Mazury Hip Hop Festiwal, grubson, Tabasko

Line up Mazury Hip Hop Festiwalu 2012

Kto, kiedy? Sprawdź!

Poniżej prezentujemy line up Mazury Hip Hop Festiwalu 2012.

02.08.2012
Rozpoczęcie imprezy
3 x Support
Jan Wyga
Numer Raz Łysonżi Dżonson Kfiat
Te-Tris
W.E.N.A. & DJ IKE
Grubson

03.08.2012
Eliminacje beatbox
3 x Support
Bitwa beatbox
Trzeci Wymiar
DonGuralesko
Peja & Slums Attack
Tabasko

04.08.2012
Eliminacje freestyle
2 x Support
Bitwa freestyle
W.S.R.H.
Pokahontaz
Hemp Gru
Sokół i Marysia Starosta


Mazury Hip-Hop Festiwal to najstarsze wydarzenie muzyki hip-hop w Polsce. Widowisko to na stałe wpisało się w największe imprezy muzyczne w naszym kraju. Giżycko jest miejscem wyjątkowym na mapie Polski, to właśnie tutaj od 9 lat króluje muzyka i kultura hip-hop.

Na początku sierpnia w Giżycku na Mazurach trudno jest nie zauważyć osób, które przyjeżdżają na koncerty swoich ulubionych wykonawców. Wokół Mazury Hip-Hop Festiwalu powstaje niepowtarzalna atmosfera oraz naturalna potrzeba bycia na nim co roku.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Giżycku w 2002 roku. Wydarzenie odbyło się w starej pruskiej Twierdzy Boyen. Podczas jednodniowej imprezy na scenie wystąpiło wielu znakomitych wykonawców. Gwiazdami byli Molesta Ewenement, Pezet/Noon, Flexxip i Łona. W 2003 roku zdecydowano się wydłużyć festiwal o drugi dzień. W Twierdzy Boyen fani muzyki mogli wtedy usłyszeć między innymi koncerty: WWO, TEDE, K.A.S.T.A. Squadu czy Peji.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród fanów, zdobywa uznanie i szacunek środowiska artystów hip-hop’owych oraz zbiera niezmiennie najwyższe oceny w mediach. Co roku na wszystkich fanów oprócz koncertów, czekają również różnorodne warsztaty muzyki hip-hop oraz bitwy freestyle i beatbox.

W kolejnych latach na Mazurach zagrali: Grammatik, Włodi, Gural, Molesta Ewenement, AbradAb oraz Pezet. Imprezę od początku powstania festiwalu prowadzili WSZ i CNE. Obecnie gospodarzem muzycznego wydarzenia jest członek Szybkiego Szmalu – Proceente.