CGM.pl, 16.05.2013 / foto: mat. pras.

TAGI: Must be the music, red lips

Red Lips - posłuchaj singla uczestników "Must be the music" (audio)

Do odsłuchu utwór "To co nam było".

Zespół Red Lips istnieje od 2009 roku. Dotarł do półfinałów programu "Must be the music". Jeszcze w czerwcu ukaże się ich debiutancka płyta, którą zapowiada premierowy singiel pt. "To co nam było". Jest to utwór, na który zespół postawił „w ciemno”.

- Zamykaliśmy drzwi w sali prób, gasiliśmy światło i po prostu graliśmy. Nasza percepcja koncentrowała się wyłącznie na dźwiękach, bez żadnych założeń na temat konkretnej stylistyki muzycznej. Kawałek jest więc odzwierciedleniem naszych muzycznych inspiracji - zdradza wokalistka zespołu, Ruda.

{reklama-ebilet}

Tekst do singla napisał przyjaciel zespołu Roch Poliszczuk, który gościnnie wystąpił w tym utworze na jednym z koncertów Red Lips.

- Przyjaźnimy się od wielu lat, grywaliśmy razem na niejednej scenie, a po wspólnym wykonaniu "To co nam było", postanowiliśmy zaprosić Rocha również do nagrania finalnej wersji utworu – mówi Łukasz Lazer, gitarzysta i kompozytor utworów zespołu.

Bogate brzmienia gitarowych riffów i obecność Rocha, doskonale uzupełniają drapieżny wokal Rudej i jej nietuzinkową energię.

Singiel już jest obecny na playlistach rozgłośni radiowych. Jego premiera odbyła na antenie radia PIN.