CGM.pl/info prasowe, 05.12.2013 / foto: materiały prasowe

TAGI: Erykah Badu, Andreya Triana, bonobo

Bonobo z zespołem na czterech koncertach w Polsce

Ulubieniec polskiej publiczności wraca do naszego kraju.

Gwiazda muzyki downtempo i nu-jazz zagra 19 marca we Wrocławiu (Eter), 20 marca w Warszawie (Palladium), 21 marca w Gdańsku (B90), zaś polskie tournee zakończy 22 marca w Krakowie (Studio). Simon Green pojawi się w Polsce z kilkuosobowym zespołem.

Simon Green aka Bonobo to legenda muzyki downtempo/nu-jazz oraz gwiazda kultowej wytwórni Ninja Tune. W pierwszej połowie mijającego roku ukazał się jego doskonale oceniany album "The North Borders", na którym gościnnie zaśpiewały m.in. królowa soulu Erykah Badu, a także utalentowana Szjerdene, która towarzyszyła Bonobo na koncertach promujących krążek. Ukoronowaniem znakomitego roku dla artysty był wyprzedany listopadowy koncert w prestiżowej sali London O2 Brixton Academy, podczas którego, oprócz Szjerdene, z zespołem gościnnie wystąpiły znakomite: Cornelia i Andreya Triana.

{reklama-ebilet}

Muzyka Bonobo to niezwykle efektowna fuzja wysmakowanego downtempo, jazzowej tradycji, nowoczesnych rytmów i szlachetnego soulu. Bogactwo brzmieniowej palety szczególnie zachwyca w wersjach koncertowych, Greenowi na scenie towarzyszy bowiem zawsze grupa wybitnych instrumentalistów. Płytę "The North Borders" Bonobo zaprezentował na żywo także nad Wisłą - muzycy zagrali u nas trzy entuzjastycznie przyjęte koncerty, zaś sam lider przyznawał, że polskie występy należały do najlepszych na całej trasie koncertowej grupy. Nic dziwnego, że Bonobo powraca, aby ponownie spotkać się z polską publiką. Poza Warszawą i Krakowem, po długiej przerwie muzycy znów odwiedzą Wrocław i - po raz pierwszy - pojawią się w Trójmieście!

19.03 Wrocław, Eter,
Bilety - I pula promocyjna : 99 (do wyczerpania puli) / II pula 115  

20.03 Warszawa, Palladium
Bilety - I pula promocyjna : 110 (do wyczerpania puli) / II pula 125  

21.03 Gdańsk, B90
Bilety - I pula promocyjna : 95 (do wyczerpania puli) / II pula 110  

22.03 Kraków, Studio
Bilety - I pula promocyjna : 99 (do wyczerpania puli) / II pula 115  

Bilety trafią do sprzedaży w czwartek.