cgm.pl/info prasowe, 18.02.2017 / foto: mat. pras.

TAGI: Coma, Hey, Katarzyna Nosowska, Beata, Bajm, Miuosh, Tomasz Organek, Organek

Nosowska, Organek, Rogucki i Bajm wśród gości na nowej płycie Miuosha

Premiera krążka "Pop" w połowie marca.

- Nie ma sensu nazywać już tego rapem, bo to jest muzyka i następna płyta, za którą zaczynam się powoli brać, to pokaże - mówił  nam w pod koniec lipca Miuosh. Artysta miał wówczas za sobą koncertowy materiał nagrany z Jimkiem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, a także płytę "Historie" opowiadającą historie powstańców. Przy tym projekcie Miuosh współpracował z Natalią Grosiak i Smolikiem, czyli artystami, których raczej nie kojarzymy z hip-hopem.

Kolejnym krokiem w rozwoju artystycznym Miuosha będzie album "Pop", którego premierę zaplanowano na 15 marca. Wśród gości, których usłyszymy na płycie, znajdziemy m.in. Na płycie będzie można usłyszeć m.in. Katarzynę Nosowską, Tomka Organka, Piotra Roguckiego oraz Bajm. Grono gości jednoznacznie sugeruje, że Miuosh chce przełamywać schematy myślenia o rapie.- Ostatnie dwa lata były dla mnie czasem niezwykłych artystycznych kolaboracji – przyznaje Miuosh. - Niejednokrotnie zdarzało mi się współpracować z muzykami, którzy pochodzą z zupełnie innych światów... Wszystkie te spotkania miały wpływ na powstanie płyty, o której z pewnością nie można powiedzieć, że jest standardowym albumem rapowym. To wydawnictwo bardzo eklektyczne, na którym razem z zaproszonymi gośćmi bawimy się konwencją i eksperymentujemy z różnymi dźwiękami. Dzięki tym spotkaniom praca nad płytą "Pop" była jednym z najciekawszych doświadczeń na moim koncie – dodaje.

Album składa się z 11 utworów. Za warstwę muzyczną, oprócz Miuosha i muzyków z FDG. Orkiestry, odpowiadają Michał Fox Król, Smolik, Myslovitz, Maciej Sawoch i Fleczer. Wydawnictwo można zamawiać już od 16 lutego na miuosh.com i fandangorecords.com. Przedsprzedażowa wersja albumu jest wydaniem, które z czasem będzie powiększać swoją zawartość. Do albumu w wersji preorderowej dodany będzie plakat z autografem Miuosha oraz limitowany POP.ticket – bilet umożliwiający zalogowanie się na specjalnej stronie internetowej, dzięki której osoby, które zakupiły album w przedsprzedaży uzyskają dostęp do niepublikowanych materiałów video, remiksów, pojawiających się z czasem nowych utworów, klipów, relacji oraz akcji specjalnych.