cgm.pl/info prasowe, 22.03.2017 / foto: mat. pras.

TAGI: Positive Thursdays in DUB, Ghetto Priest

Positive Thursdays in DUB i Ghetto Priest w dokumencie "Rockin' in Babylon"

Zobaczcie film zrealizowany podczas wizyty Ghetto Priesta we Wrocławiu.

Positive Thursdays oraz HolyVooDou Music zapraszają do obejrzenia dokumentu muzycznego "Rockin’ in Babylon", do którego zdjęcia powstawały podczas wizyty Ghetto Priesta we Wrocławiu. Jak mawia Ghetto Priest: "Who are we without a story"?

Zaczęło się od sesji nagraniowej w Jinx Recording Studio i niespodziewanie skończyło na opowiedzeniu fascynującej historii wrocławskiego zespołu. "Rockin’ in Babylon" to historia, która udowadnia, że z pozoru szalone pomysły mogą stać się rzeczywistością. To skromna i osobista opowieść, która zaczęła się na długo przed powstaniem tego filmu. Spotkanie i praca w studio z Ghetto Priestem, jednym z najbardziej efektownych i kreatywnych wykonawców, jaki pojawił się na brytyjskiej, który współpracuje m.in. z Asian Dub Foundation czy Adrianem Sherwoodem jest dowodem na to, że zawsze trzeba dążyć do wyznaczonego celu. W tym filmie główną rolę gra muzyka, bez zbędnych słów.Zespół powstał w 2011 roku jako naturalne przedłużenie najstarszej audycji o reggae w Polsce - Pozytywne Czwartki, nadawanej nieprzerwanie od 2006 roku. Potrzeba chwili, a także zamiłowanie do dubu sprawiło, że powstał początkowo projekt, który, wraz z upływem czasu poszerzał się o kolejnych członków by w końcu jako live act (selektor oraz sekcja dęta) zacząć grać regularne koncerty. 2015 rok okazał się przełomowy dla Positive Thursdays in DUB. Wraz z biegiem czasu trzeba było zrobić kolejny krok i tak DJski live act przerodził się w pełnoprawny zespół. Główne założenie nie uległo jednak zmianie - to przede wszystkim pokazanie szerokiego spektrum muzyki reggae i dub, które wrocławska ekipa prezentuje w unikalny i świadomy sposób

Soundtrack zawiera przearanżowane wersje oryginalnych utworów, które w większości znajdą się na nowym albumie Ghetto Priesta "Every Man For Every Man", który ukaże się nadkładem RamRock Records, a za produkcję którego odpowiedzialny jest Adrian Sherwood (On U Sound).