Łukasz Codziennik/Onet.pl, 20.11.2009 / foto: materiały prasowe

TAGI: Tomasz Karolak, Polski pop

Polski pop: Tomasz Karolak - "Emo song" [video]

Teledysk Tomasza Karolaka z gościnnym udziałem Jana Borysewicza promuje akcję "Stop bosym stopom"
Akcja jest organizowana po raz trzeci w Polsce, jej celem jest zakup obuwia zimowego dla dzieci z najuboższych rodzin. W 2008 roku kalendarz zniknął z półek w przeciągu tygodnia, dzięki temu mogliśmy przekazać dzieciakom kilka tysięcy par butów.

Po dużym sukcesie jaki odniosły kalendarze na lata  2007 i 2008 postanowiliśmy przygotować koleją edycję. Zaprosiliśmy do współpracy 12 aktorów oraz jednego ,,polityka’’

Piotra Adamczyka, Alana Andersza, Jana Wieczorkowskiego, Pawła Małaszyńskiego, Szymona Bobrowskiego, Macieja Stuhra, Rafała Królikowskiego, Bartosza Opanię, Macieja Zakościelnego, Jakuba Wesołowskiego, Marcina Dorocińskiego, Michała Żebrowskiego oraz Ędwarda Ąckiego

To przede wszystkim wyjątkowi ludzie, którzy zgodzili się „oddać swoje twarze” dzieciom.  Choć zapracowani, biegający z planu na plan znaleźli czas i całkowicie bezinteresownie zaangażowali się w akcję.

Wszystkie miejsca, w których realizowane były zdjęcia, wszyscy ludzie, którzy pomagali w realizacji projektu pracowali za darmo. Jedynym kosztem przedsięwzięcia jest druk kalendarzy.

Kalendarz będzie do nabycia w drogeriach ROSSMANN na terenie całego kraju od 8 grudnia 2008 r. Cena kalendarza to cena pary butów. Kupując ten kalendarz tak naprawdę nabywca kupuje buty dziecku, które ich nie ma - dlatego cena kalendarza to 69,90 pln.

Kalendarz jest wyjątkowy także z tego względu, iż nie stanowi dodatku do żadnego czasopisma, nie jest prezentem dla VIPów, każda osoba w Polsce może go kupić, sprawiając sobie i zarazem potrzebującemu dziecku prezent.

Fotografie do kalendarza wykonał Andrzej Koziar natomiast o wizerunek Dżentelmenów zadbała Joanna Wiła. Producentem kalendarza jest Olivier Janiak, zaś pomysłodawcą Patryk Wolski.

Zebrane środku zostaną przekazane na 2 cele :
- zakup butów dla najuboższych dzieci – ZO PCK w Bydgoszczy
- dofinansowanie budowy Centrum Profilaktyki Nowotworowej przy Instytucie Onkologii w Warszawie – Fundacja TVN nie jesteś sam.