Red Bull, 22.04.2017 /

TAGI: diox, HIFI BANDA

Trochę więcej niż amerykański sen

Premiera teledysku HIFI


Czarny i Diox, czyli HIFI wracają do gry w wielkim stylu. Prezentują nowy klip pt. „Trochę więcej”, pochodzący z najnowszego wydawnictwa duetu, które światło dzienne ujrzy już w maju.
Aż siedem lat Czarny i Diox kazali czekać słuchaczom na swój nowy album noszący nazwę „Ludzie”, który ukaże się 12 maja nakładem Prosto, Cierpliwość wszystkich zostanie nagrodzona z nawiązką, czego dowodem jest teledysk do promującego wydawnictwo singla zatytułowanego „Trochę więcej”.

Utwór jest swoistym manifestem kryjącym w sobie przesłanie nadające ton krążkowi. „»Ludzie« to album o człowieku. O jego emocjach oraz silnych i słabych stronach” - mówią raperzy, jednocześnie zaznaczając, że „ rap jest o miłości, zaufaniu i autentyczności w czasach tzw. post-prawdy. O przewartościowaniu, które się dokonuje na naszych oczach z prędkością światła.” Klip  do numeru powstał podczas tygodniowej podróży raperów po Stanach Zjednoczonych, a wpływ, jaki wywarła ona na artystów, jest tu bardzo widoczny. Utrzymany w surowej, czarno-białej stylistyce, jest hołdem oddanym istocie rapu, który swoje źródła ma w buncie przeciwko utartym, często niesprawiedliwym schematom społecznym, niewygodnym i dostępnym tylko ograniczonej grupie układom. HIFI tym numerem zaznacza swoje stanowisko w dyskursie polityczno-społecznym, jasno stojące w kontrze do powszechnie wyznawanych idei i rozmytych granic moralno-etycznych.

Wideo zapowiadające kolejnego lonplaya potwierdzają to, że wierność sobie i autentyczność są kierunkiem obranym przez muzyków. „Nie rodzimy się po to by przegrać” rapują Czarny i Diox na tle ujęć z kolebki rapu Nowego Jorku, a numer „Trochę więcej” udowadnia, że wiedzą co mówią.


Pre-oreder albumu „Ludzie”: http://prosto.pl/shop/product/ludzie/