Prestige MJM, 23.04.2017 /

TAGI: Evanescence, Amy Lee

Dziesięć faktów o liderce Evanescence

Zespół wystąpi w warszawskim Torwarze, dokładnie za dwa miesiące

Amerykańska formacja Evanescence, ze swoją liderką Amy Lee, dokładnie za dwa miesiące zagra w hali Torwar. Bez wątpienia tego dnia Warszawa stanie się światową stolicą muzyki rockowej! Z tej okazji poznajmy 10 mało znanych faktów na temat Amy Lee - charyzmatycznej wokalistki zespołu.

Amy Lee wystąpiła gościnnie w teledysku Johnny'ego Casha w teledysku do utworu „God's Gonna Cut You Down”.

Liderka Evanescence chętnie współpracuje wokalnie również z innymi zespołami, nagrywała wspólnie zespołem Korn, Seether oraz The Damning Well.

Amy Lee, a właściwie Amy Lynn Lee została sklasyfikowana na 69. miejscu listy 100 najlepszych wokalistek wszech czasów według Hit Parader, natomiast w czerwcu 2008 Lee otrzymała od National Music Publishers' Association nagrodę Songwriter Icon Award
W 2006 roku Lee została amerykańskim ambasadorem międzynarodowej fundacji Out of the Shadows, która zajmuje się edukacją na temat padaczki.

Po śmierci swojej trzyletniej siostrzyczki napisała piosenkę „Hello” (album „Fallen”) i wykonała ją dla swojej rodziny. Ta piosenka jest tak bardzo osobista, że piosenkarka nie chce wykonywać jej na koncertach.

W 2004 Lee stwierdziła, że pracuje nad ścieżką dźwiękową do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, muzyka została jednak odrzucona przez producentów ponieważ była zbyt „mroczna”.

Amy Lee wśród swoich inspiracji wymienia: Janis Joplin, Beth Gibbons, Bjork, Carole King, Tori Amos, a nawet... Mozarta.

Wokalista przyznaje, że najważniejsze dla niej są dwie płyty „Superunknown” Soundgarden oraz „The Chronic” Dr. Dre.

„Dopiero teraz poznałam, jak głębokie potrafią być uczucia. Mój świat eksplodował kolorami” – tak skomentowała narodziny swojego pierwszego dziecka.

W tym roku Amy Lee planuje powrót w wielkim stylu. Po publikacji dwóch solowych singli zapowiedziała nowy materiał – z zespołem Evanescence.