cgm.pl/info prasowe, 19.05.2017 / foto: mat. pras.

TAGI: Public Service Broadcasting

Public Service Broadcasting w Polsce

Grupa udostępniła nowy singiel.

W sieci pojawił się nowy singiel Public Service Broadcasting zatytułowany "They Gave Me a Lamp". Piosenka zapowiada planowaną na lipiec płytę "Every Valley", którą artyści będą promować 17 listopada koncertem w warszawskiej Hydrozagadce. Organizatorem imprezy będzie agencja Go Ahead.

Londyńska grupa Public Service Broadcasting założona przez przez dwóch multiinstrumentalistów, jest nie lada gratką dla fanów muzyki alternatywnej. Debiutowali w 2010 roku EP-ką o o skromnym tytule "One". Po udanym 2015 roku, w którym ich drugi album "The Race For Space" dotarł do zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, wystąpili na festiwalu Glastonbury i w O2 Brixton Academy. Następnie wydali krążek "In Dream", który podbił serca nie tylko Brytyjczyków. To pierwszy album, który muzycy wyprodukowali samodzielnie. W końcu ich nazwa nie wzięła się znikąd - rzeczywiście budują swoje unikatowe zestawienia w oparciu o sample z publicznych rozgłośni radiowych, tworząc unikalne kompozycje. Warto również wspomnieć, że "The War Room" prezentuje szereg tematów historycznych.

Kilka lat temu zagrali przed Editors na koncertach w Warszawie i Poznaniu, gdzie zjednali sobie publiczność zestawem nowocześnie brzmiących, nietypowych kompozycji.