cgm.pl, 17.07.2017 / foto: P. Tarasewicz

TAGI:

U2 w Polsce? Bono: "Pracujemy nad tym"

Grupa świętuje w tym roku 30-lecie "The Joshua Tree".

W rozpisce trasy "U2 The Joshua Tree 2017 Tour", podczas której U2 świętują 30-lecie "The Joshua Tree" (wiosną ukazała się specjalna, urodzinowa wersja płyty), zabrakło jakiekolwiek polskiego miasta. Europejska część tournee obejmuje jedynie 12 koncertów w ośmiu miastach (Londyn, Berlin, Rzym, Barcelona, Dublin, Paryż, Amsterdam, Bruksela). Przed środowym koncertem w Berlinie Bono powiedział jednak, żebyśmy nie tracili nadziei, ponieważ grupa chce przyjechać także do nas. Dziennikarki i fanki U2 Anna Godzwon i Małgorzata Naukowicz spotkały artystę pod hotelem, w którym przebywali muzycy i zapytały, dlaczego tym razem trasa nie zahaczyła o nasz kraj.

- Pracujemy nad tym - odpowiedział Bono, a następnie dodał, że uwielbia nasz kraj i kiedy jedna z pań powiedziała mu, że Lech Wałęsa jest w szpitalu, lider U2 zmartwił się i powiedział, że to wspaniały człowiek.Po koncertach w Europie U2 przenoszą się do Ameryki Północnej, a następnie do Ameryki Południowej. Ostatni zaplanowany na ten rok występ odbędzie się 22 października na Estádio do Morumbi w Sao Paulo.

Jeśli potraktujemy wypowiedź Bono poważnie, a nie jak zwykłą kurtuazję, będzie to oznaczać, że w przyszłym roku formacja ponownie ruszy w trasę, prawdopodobnie już z nowym, zapowiadanym od jakiegoś czasu materiałem. Na płycie, która ma nosić tytuł "Songs of Experience" znajdzie się piosenka "The Little Things That You Give Away", którą muzycy zaprezentowali premierowo podczas majowego koncertu w Vancouver.

Sprawdź też: Noel Gallagher i U2 wykonali wspólnie wielki hit Oasis