TRS, 10.04.2009 /

TAGI: simply red, Mrozu

Mrozu supportem Simply Red

3 maja w Waszawie wystąpi Simply Red. W roli supportu wystąpi Mrozu

Utalentowany wokalista i producent z Wrocławia (ur. 22.07.1986 r.), który nagrywa debiutancką płytę w niezależnej wytwórni Pink Crow Records. Muzyka Mroza to atrakcyjna mieszanka popu, nowych brzmień, r'n'b i soulu. Porywające rytmy, fascynujący głos i znakomita prezencja sceniczna, stwarzają wybuchową mieszankę koncertową.

Mrozu  ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej o profilu teatralnym. Kariera muzyczna Mroza rozwija się konsekwentnie od kilku lat, podczas których zebrał spore doświadczenie muzyczne. Występował w młodzieżowych musicalach oraz przedstawieniach muzycznych m.in. we Wrocławskim Teatrze Lalek, oraz Centrum Sztuki Impart. Został laureatem  w konkursie na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej - "Bardzo Wielka Woda".  

Pierwsze dobrze brzmiące utwory Mrozu zaśpiewał z raperem Wozem, który był pionierem wrocławskiej sceny hip hopowej. Owocem tej współpracy było wyróżnienie radia Eska, które umieściło utwór "Jestem imprezą" na składance Rap Eskadra vol. 3.  Mrozu nawiązał współprace z Dj Kennethem (Holandia) i Mr. Kingloverem (Jamajka), tworząc  skład dancehallowo/hip hopowy "Party Soldiers", gdzie pełnił rolę  producenta. Mrozu wykonał  remixy dla zespołu Da Luxe, znanego z hitu "Groove Me", do których koncertowali między innymi na Sopot Festival w 2006 roku i na wyborach Miss Polonia.  Mrozu wspólnie z Nowatorem dostał się na play listy Radia Eska. Wyprodukował między innymi riddim na płyte Mesajah "Ludzie prości" do utworu "Możesz robić to co chcesz".