TRS, 21.04.2009 / foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

TAGI: sokół, Juwenalia, pono, Eldo, DonGuralesko

Juwenalia w Szczecinie

W dniach 19-24 maja władzę w Szczecinie przejmują studenci

Pomimo kryzysu tegoroczne Juwenalia w Szczecinie zaplanowane są z wielkim rozmachem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rozpoczynając od fanów różnych rodzajów muzyki, poprzez różne kategorie wiekowe aż do najrozmaitszych oczekiwań doświadczeń zmysłowych.

Wtorek to koncert główny rozpoczynający się o 18:00 na Teatrze letnim,  gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz. Środa to muzyka Disco Polo oraz zespół Big Cyc. Kolejny dzień upłynie pod znakiem muzyki reggae, w której rytmy wprowadzi nas między innymi Marika. Dla wszystkich fanów hip hopu i nie tylko tego rodzaju muzyki, przygotowaliśmy piątkowy koncert przy al. Piastów 40b podczas którego zobaczymy Sokół & Pono, Molesta, Eldo, PMM, DonGuralEsco. Zwolennicy muzyki klubowej znajdą coś dla siebie. Sobotni koncert, również przy al. Piastów, swoją obecnością uświetnią takie gwiazdy jak Angelo Mike, niemiecki duet Blank and Jones oraz Dj Miqro i Dj Matush.

Tegoroczne juwenalia to oczywiście nie tylko koncerty. Już w nocy z poniedziałku na wtorek rozpoczynamy biegiem nocnym od rektoratu ZUT do rektoratu US. Natomiast o godzinie 17:00 z placu Adama Mickiewicza rusza korowód studencki, w tym roku w klimacie pochodu pierwszomajowego. Następnie przed Urzędem Miasta zostaną przekazane w ręce żaków kluczy do miasta.

Czwartek jest dniem wyjścia studentów w miasto. Będziemy tego dnia obecni na Jasnych Błoniach oraz na Deptaku Bogusława, gdzie odbywać się będzie przegląd szczecińskich zespołów muzycznych.

Piątek natomiast jest dniem STUDENCI DZIECIOM. Tego dnia na placu Mickiewicza wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w przygotowanym dla nich festynie, odwiedzić wspólnie ze swoimi pluszakami  szpital Małego Misia oraz przejść ścieżkę zdrowia zorganizowaną przez pracowników oraz studentów PAM-u.