CGM.pl, 10.01.2012 / foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

TAGI: Jerzy Owsiak, Jurek Owsiak, Owsiak, WOŚP, woodstock, Artur Rawicz, felieton

"Łatwiej obsrać pałac niż zbudować kibel" - Artur Rawicz komentuje 20. Finał WOŚP

Wczoraj na swoim blogu Artur Rawicz ostro i złośliwie skomentował ataki na WOŚP i Jurka Owsiaka. Dziś, za zgodą Artura dokonujemy przedruku tekstu i ilustrujących go zdjęć.

***

Zdjęcia ze szczególną dedykacją dla Pana Posła Joachima Brudzińskiego, dla Pana Europosła Janusza Wojciechowskiego, dla autora chwytliwego zwrotu „Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy” (proszę o wybaczenie, nie zapamiętałem nazwiska), dla autora bloga http://zpiotrkowskiej.wordpress.com i wielu, wielu innych…

Oto zdjęcia z jamy zła, z epicentrum całego narodowego nieszczęścia. Oto ci, którzy omotali pół narodu, odebrali rozum młodym i starym, kobietom i mężczyznom. Oto ci, którzy trwonią naszą kasę (nawet jak szerokim łukiem omijamy wolontariuszy), oto ci, którzy uniemożliwiają innym NGO’som funkcjonowanie. Oto ulubieńcy salonu, złodzieje, szubrawcy i krwiopijce. Oto twarze, którymi można straszyć dzieci. Oto ci, którzy wypaczyli sens dobroczynności. Oto zdemaskowani charytatywni terroryści.Zanim zwołają kolejny swój Przystanek Woodstock, na którym uczyć będą nienawiści, nietolerancji i zła wszelakiego, za nierozliczone pieniądze, zróbmy coś! Ruszmy z pochodniami pod siedzibę Fundacji WOŚP w miesięcznicę 20. Finału! Niech naród się obudzi. Nośmy przy sobie kartki z deklaracjami, że nie tylko nie zgadzamy się po śmierci na użycie naszych organów do przeszczepów, ale i że kategorycznie nie chcemy być ratowani przy użyciu sprzętu zakupionego przez WOŚP. Zdelegalizujmy organizację, która chce wprowadzić do szkół program RUR (Ratujemy Uczymy Ratować), bo nauka pierwszej pomocy to tylko przykrywka do nauki całowania i pretekst do obmacywania koleżanek z klasy! Zróbmy coś konkretnego! Proszę.

I proszę (mam nadzieję, że to niezbyt wiele), pomóżcie mi zrozumieć, o co chodzi z tym powiedzonkiem, które mówi, że łatwiej obsrać pałac niż zbudować kibel?


{FOOTER}