Amber Cup 2018

Koncert

Bilety

Amber Cup 2018

Rok mundialowy zaczynamy od mocnego, piłkarskiego uderzenia!
Amber Cup to największy i najbardziej widowiskowy turniej piłki nożnej w Polsce, który już po raz trzeci zostanie rozegrany pod dachem ERGO ARENY. Tegorocznymi ambasadorami tego wielkiego, zimowego święta piłki zostali Artur Boruc – przez kibiców nazywany Królem Arturem, Kamil Glik – filar reprezentacyjnej defensywy i Sławomir Peszko – piłkarz, który dzięki swojej grze i postawie podbił już serca milionów kibiców.

Podczas pierwszego dnia turnieju, 6. stycznia, swoje spotkania rozegrają najsilniejsze drużyny dziecięce rocznika 2008 z całej Polski, a wśród nich Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok oraz dwie drużyny z Rosji – reprezentujące gospodarza przyszłorocznego mundialu. Wstęp na turniej dziecięcy jest bezpłatny. Transmisję z pierwszego dnia wydarzenia przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

Drugiego dnia zmierzą się ze sobą zaprzyjaźnione drużyny LOTTO Ekstraklasy i Nice 1 Ligi. Nie zabraknie ubiegłorocznego finalisty Amber Cup, drużyny Śląska Wrocław i powracającej do turnieju po czteroletniej przerwie Miedzi Legnica! Do walki o zwycięstwo w rywalizacji stanie debiutująca na turnieju Wisła Płock, która z pewnością zadba o to, by był to debiut w najlepszym wydaniu. Listę drużyn ligowych zamyka tegoroczny ćwierćfinalista Pucharu Polski – Drutex Bytovia. Swój przyjazd do Ergo Areny potwierdziła także naszpikowana piłkarskimi gwiazdami Fabryka Futbolu, która zapowiada występ w bardzo silnym składzie. Gospodarzem jest ubiegłoroczny triumfator turnieju, Lechia Gdańsk, która nie zamierza łatwo rozstawać się z tytułem. Drugi dzień zmagań transmitowany będzie na żywo przez telewizję Polsat Sport. Będzie się działo!

Amber Cup to nie tylko wielka piłka, ale przede wszystkim świetna zabawa i wspaniały pomysł na wspólny weekend dla całej rodziny! O atmosferę na hali i najlepszą rozrywkę dla widzów zadbają między innymi komentatorski wulkan energii – Turbokozak oraz PLKD – jeden z czołowych piłkarskich YouTuberów. Organizatorzy tegorocznego Amber Cup nie zapomnieli także o najmłodszych – to z myślą o nich przygotowano liczne atrakcje podczas dwóch turniejowych dni. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk i Pomorski Związek Piłki Nożnej. Serdecznie zapraszamy!

Bilety

Polecane