Klauni,czyli o rodzinie

Koncert

Bilety

Klauni,czyli o rodzinie

TEATR 21 |

OPIS TEATRU |

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie, jako miejsce twórczych poszukiwań i spotkań towarzyskich, bezpieczna przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania z sobą i widzem – zawsze w kontekście teatru. Dziś członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Realizują mądre, aktualne, świetnie przygotowane, autorskie spektakle, a ich dawna zabawa w teatr zmieniła się w pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie.

Spektakle Teatru 21 można było oglądać w warszawskich teatrach (Dramatyczny, Studio, Powszechny, Baj, Soho), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, który jest głównym miejscem aktywności zespołu. Grupa występowała również na festiwalach w kraju (Brave Festival we Wrocławiu, Malta Festival Poznań, All About Freedom w Gdańsku, Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku, Hurra Art! W Kielcach oraz Karuzela i Perspektywy w Łodzi) i za granicą (Normal Festival w Pradze, Menteatral w Neratovie oraz No Limits w Berlinie).
Grupę prowadzi Justyna Sobczyk, pedagożka teatru i reżyserka teatralna.

Najnowszą propozycją warszawskiej grupy są "Indianie" (premiera: 9 grudnia 2016 r.). Spektakl powstał dzięki współpracy Nowego Teatru i Teatru 21.

Z Teatrem 21 współpracują twórcy video, edukatorzy, dramaturdzy, muzycy oraz tancerze działający na co dzień w stołecznych instytucjach kultury.

JUSTYNA SOBCZYK |

Pedagożka teatru i reżyserka. Ukończyła studia podyplomowe pedagogika teatru w Berlinie, na Universität der Künste w 2004, uzyskując tytuł Master of Arts,wcześniej pedagogikę (UMK Toruń) oraz wiedzę o teatrze (Akademia Teatralna w Warszawie), stypendystka GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel und Osteuropa, Niemcy), DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, Niemcy), w 2013 roku otrzymała roczne stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracuje w dziale pedagogiki teatralnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Założycielka Teatru 21 (www.teatr21.pl).
Współzałożycielka Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka programów Szkoły Liderów: „Laboratorium Innowacji Liderskich” oraz „Dwa sektory, jedna wizja”. Wraz z Zofią Dworakowską kieruje studiami podyplomowymi pedagogika teatru na Uniwersytecie Warszawskim, powołanymi przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2016 r. laureatka nagrody „Kamyk Puzyny” przyznawanej przez miesięcznik „Dialog”. W 2017 r. laureatka WDECHY przyznawanej przez magazyn Cojestgrane24.pl w kategorii „Człowiek roku”.

KLAUNI, CZYLI O RODZINIE. ODCINEK 3 |

„Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” to finałowa część teatralnego serialu zrealizowanego przez Teatr 21. Każdy z odcinków serii stanowi samodzielny element, każdy opowiada o jednej wartości, jednym marzeniu. Pracy, miłości, pieniądzach….

Tym razem spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym. To ostatnia pozycja z listy życzeń – rodzina. Spektakl nawiązuje do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. na pokazach freak show prezentowano wszelaką odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego przedstawienia i cieszyły się ogromną popularnością. Jak bardzo nasze czasy różnią się od przeszłości? Czy znaleźliśmy sposób na integrację?

reżyseria: Justyna Sobczyk
współpraca reżyserska: Justyna Wielgus, Justyna Lipko-Konieczna
dramaturgia/scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna
teksty: aktorzy Teatru 21
ruch: Justyna Wielgus
scenografia, kostiumy: Wisła Nicieja
asystentka: Kamila Białkowska
muzyka: Paweł Andryszczyk
wideo: Tomasz Michalczewski
światło: Sebastian Klim
klowning: Monika Dąbrowska-Jarosz
produkcja: Dagna Dąbrowiecka, Marceli Sulecki, Katarzyna Pawłowska
Partnerzy: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja Win-Win
teksty: aktorzy Teatru 21
obsada: Piotr Boruta, Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Katarzyna Lalik, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Emilia Rajca, Piotr Sakowski, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Aleksandra Skotarek, Magda Świątkowska.

Bilety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane