Piotr Anderszewski i Sinfonietta Cracovia

Koncert

Bilety

Piotr Anderszewski i Sinfonietta Cracovia

PIOTR ANDERSZEWSKI Z SINFONIETTĄ CRACOVIĄ W ICE KRAKÓW CONGRESS CENTRE

Wirtuozerska precyzja, rzadko spotykana lekkość wykonania i ujmująca charyzma ‒ występy Piotra Anderszewskiego regularnie oklaskuje publiczność takich sal koncertowych jak nowojorska Carnegie Hall czy londyńska Wigmore Hall. Dzięki staraniom Sinfonietty Cracovii polski artysta, powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych żyjących pianistów, już 29 listopada wystąpi w Krakowie.

Piotr Anderszewski, określony przez BBC Music Magazine mianem „polskiej sensacji”, to pianista kompletny ‒ oczarowuje słuchaczy nie tylko niezrównanymi umiejętnościami technicznymi i stylistyczną elegancją, ale również wyjątkową osobowością sceniczną. Ekspresyjna oszczędność i intrygujący, powściągliwy urok Anderszewskiego ‒ przywodzące na myśl glamour dawnych kinowych gwiazd ‒ sprawiają, że koncerty pianisty wyprzedają się na całym świecie w ekspresowym tempie, a każdy z jego występów urasta do rangi wyjątkowego wydarzenia. Ogromnie cieszę się, że po wielu miesiącach starań udało nam się zaprosić Piotra Anderszewskiego do Krakowa ‒ i że artysta tej klasy wystąpi wraz z Sinfoniettą w ramach kolejnej odsłony cyklu ‹‹Gwiazdy z Sinfoniettą›› i pod auspicjami cyklu ICE Classic ‒ mówi Jurek Dybał, dyrektor krakowskiej orkiestry i pomysłodawca wydarzenia.

Cykl ICE Classic został stworzony z myślą o koncertach gwiazd światowego formatu. Piotr Anderszewski od lat występuje z najlepszymi orkiestrami w najznamienitszych teatrach muzycznych i salach koncertowych. Do takich miejsc bezdyskusyjnie można zaliczyć Salę Audytoryjną Centrum Kongresowego ICE Krakow – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków.

W programie wieczoru znajdą się aż dwa koncerty fortepianowe wielkich klasyków: Koncert G-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Koncert D-dur Josepha Haydna, które Anderszewski wykona w podwójnej roli solisty prowadzącego orkiestrę „od pulpitu”. Kompozycje te poprzedzą prawdziwe rarytasy muzyki klasycznej: uwertura z Mozartowskiej opery Apollo i Hiacynt oraz uwertura do Armidy Haydna, które Sinfonietta Cracovia wykona prowadzona przez koncertmistrza zespołu, Macieja Lulka.

Gdyby Piotr Anderszewski był mistrzem pióra, a nie klawiatury, rzec by należało, że grudniowe wydarzenie to prawdziwy biały kruk krakowskiej oferty koncertowej: wielcy klasycy, solista światowej renomy i niezastąpiona Sinfonietta Cracovia ‒ czegóż chcieć więcej? Przed nami wieczór pełen wyjątkowych muzycznych wrażeń, już 29 listopada, 19:30 ‒ bądźcie Państwo z nami!

Zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Sinfonietta Cracovia.
29 XI 2017 | 19.30

WYKONAWCY:
Piotr Anderszewski ‒ fortepian
Sinfonietta Cracovia

PROGRAM
• J. Haydn — Uwertura do opery Armida
• J. Haydn — Koncert fortepianowy D-dur Hob. XVIII:11
• W. A. Mozart — Uwertura do opery Apollo i Hiacynt
• W. A. Mozart — Koncert fortepianowy G-dur nr 17 K. 453

Bilety

Polecane