Plotka

Koncert

Bilety

Plotka

François Pignon to bohater kilku filmów i sztuk teatralnych francuskiego dramaturga Francisa Vebera. Jest także główną postacią „Plotki”, należącej do cyklu – równie znanych i lubianych przez widzów – innych komedii Vebera: „Kolacji dla głupca”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie”, „Zbiegów” czy sztuki „Co ja panu zrobiłem, Pignon?”. Polskiemu widzowi "Plotka" jest znana także jako film pod tym samym tytułem, w którym zagrali Daniel Auteuil i Gérard Depardieu.

Życiowy nieudacznik, bojąc się utraty pracy – aby zyskać na atrakcyjności – rozpuszcza w biurze fałszywą informację, że jest gejem. Ta elektryzująca pracowników wiadomość uruchamia ciąg zdarzeń, które nie układają się wcale po myśli Pignona. Zachowuje wprawdzie stanowisko, ale staje się obiektem zalotów – zarówno jednej z koleżanek jak i współpracownika powszechnie znanego z niechęci do homoseksualistów…

"Plotka" to znakomita farsa z mistrzowską rolą Tomasza Sapryka wcielającego się w postać Pignona.

Dyrekcja Teatru Syrena zastrzega sobie możliwość zmiany obsady.

…..

UWAGA! Spektakl dostosowany dla osób niedosłyszących i niewidomych. Pętlę indukcyjną wypożyczyć można w kasie bezpośrednio przed spektaklem.

Bilety

Polecane