50 miliardów Drake’a. Raper pobił kolejny rekord

Oszałamiające wyniki kanadyjskiego rapera.


2018.08.08

opublikował:

50 miliardów Drake’a. Raper pobił kolejny rekord

foto: P. Tarasewicz

Drake został pierwszym artystą w historii, który przekroczył liczbę 50 miliardów odtworzeń w serwisach streamingowych. Takie dane podała dzisiaj wytwórnia rapera.

Raper tym samym złamał kolejną barierę. Jego najnowszy album “Scorpion” stał się również pierwszą płytą, która w ciągu jednego tygodnia została odtworzona przynajmniej miliard razy na całym świecie. Album znajduje się również piąty tydzień z rzędu na jedynce Billboardu.

Drake mógł zarobić dodatkowe 500 tys. dolarów

Najnowsza płyta Drake’a bije rekordy w serwisach streamingowych i sprzedaży plików mp3. Okazało się jednak, że raper mógł zarobić jeszcze więcej pieniędzy, ale… zwyczajnie nie chciał. Dla Drake’a 500 tys. dolarów nie robi żadnego wrażenia, ale właśnie o taką kwotę mógł powiększyć swój majątek, gdyby w dniu premiery wydał także album także w wersji fizycznej.

Drake podchodzi do stołu i ogląda dwa worki z pieniędzmi. W jednym z nich jest 100 tys. dolarów, w drugim 500 tys. Co robi? Zabiera ten mniejszy i odchodzi – powiedział jeden z dystrybutorów.

Dlaczego tak się stało? Szefowie wytwórni twierdzą, że późniejsze premiery na CD są skuteczną metodą na walkę z piractwem. Pojawiają się też głosy, że Drake woli skupić się tylko na streamingu, w którym ciągle jest numerem jeden i chce utrzymać swoją pozycję.

Drake ma nową pracę. Raper wraca do TV

Drake wraca do świata telewizji. Raper będzie producentem wykonawczym nowej produkcji HBO “Euphoria”, a w produkcję będzie zaangażowany również menadżer rapera Future The Prince. Serial będzie bazował na izraelskiej produkcji z 2012 roku i powstanie 10 odcinków. Scenariusz napisze Sam Levinson.

“Euphoria” przedstawi historię uczniów, którym nie są obce narkotyki, seks, miłość i przyjaźń. Francesca Orsi, jedna z osób zaangażowanych w produkcję, stwierdziła że w serialu “nastolatkowie spotykają Trainspotting w momencie, kiedy nie ma rodziców”.

Główną rolę zagra Zendaya, która wcieli się w 17-letnią dziewczynę o imieniu Rue. Pozostałe role zagrają m.in. Maude Apatow, Brian “Astro” Bradley, Angus McLoud, Eric Dane, Alexa Demie, Jacob Elordi, Barbie Ferreira, Nika King, Storm Reid, Hunter Schafer i Sydney Sweeney.

Polecane