Grammy 2013: noc duetów

Zobacz zapisy najciekawszych występów z 55. rozdania nagród Grammy Awards.


2013.02.11

opublikował:

Grammy 2013: noc duetów

Nie od dziś wiadomo, że Grammy Awards to nie tylko prestiżowe rozdanie nagród Akademii, lecz także okazja, by zobaczy na scenie wykonawców w wyjątkowych kombinacjach. Pod tym względem tegoroczna gala nie rozczarowała. Zaskakujące duety przeplatane były solowymi występami.

Ceremonia rozpoczęła się od koncertu Taylor Swift, która swój hit “We Are Never Ever Getting Back Together” wykonała w bardzo ciekawej stylistyce, inspirowanej klimatami “Alicji z Krainy Czarów”.

Kolejne dwa występy to duety. Najpierw Ed Sheeran we współpracy z Eltonem Johnem wykonał utwór “The A Team”, później zaś wokalista Miguel zaprosił Wiza Khalifę do zaśpiewania swojego singla (który później zdobył statuetkę Grammy) – “Adorn”.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów Grammy Awards 2013 był powrót Justina Timberlake`a. Artysta, który tej nocy opublikował nowe studyjne nagranie pt. “Mirrors”, wykonał na scenie w Los Angeles znany od kilku tygodni singiel “Suit & Tie” (gościnnie Jay-Z) oraz zaprezentował utwór “Pusher Love Girl”, który będzie otwierał jego nowy krążek “The 20/20 Experience”. Podczas występu JT transmitująca galę stacja CBS wprowadziła na ekrany nastrojową, czarno-białą kolorystykę.

Od samego początku emocjonująco przedstawiała się perspektywa wspólnego występu Stinga i Bruno Marsa. Ten drugi w jednym z wywiadów wspominał, że jego ostatni przebój “Locked Out Of Heaven” inspirowany był twórczością The Police; występ ze Stingiem miał więc uzasadnienie. Panowie wykonali najpierw wspólnie tenże utwór, a następnie zaśpiewali “Walking On The Moon” z repertuaru właśnie The Police.

Według doniesień sprzed Grammy, Marsowi i Stingowi miała towarzyszyć na scenie Rihanna. Tak też się stało. Trio wspólnie wykonało tribute dla Boba Marleya. Poza tym Ri zanotowała też solowy występ z autorskim nagraniem “Stay”.

Alicia Keys dołączyła do Maroon 5 podczas wykonywania utworu “Daylight”. Adam Levine, wokalista grupy, w ramach rewanżu zaśpiewał wraz z Keys jej singiel “Girl On Fire”.


Polecane