Gucci Mane doczeka się filmu o sobie

Autobiografia Gucciego okazała się takim sukcesem, że postanowiono ją zekranizować.


2018.02.13

opublikował:

Gucci Mane doczeka się filmu o sobie

foto: Jonathan Mannion / Atlantic Records

Paramount Pictures i Imagine Entertainment (wytwórnia związana z produkcją „8 Mili” i serialu „Empire”) nabyli prawa do sfilmowania „Autobiografii Gucciego Mane’a”. Książka napisana w czasie pobytu Mane’a w zakładzie karnym ukazała się we wrześniu 2017 i z miejsca stała się bestsellerem. W jej napisaniu Gucciemu pomógł były redaktor “XXL Magazine” Neil Martinez-Belkin.

Mane wyjaśnił, że reżyser Harmony Korine, który obsadził rapera w „Spring Breakers”, przekonał go do stworzenia scenariusza. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze, kto napisze, scenariusz filmu, ale Gucci zgłosił publicznie swoją kandydaturę. Jednocześnie muzyk pracuje nad kolejną książką.

Gucci w przeszłości wielokrotnie wpadał w konflikt z prawem. Największym echem odbiło się jego ostatnie aresztowanie w 2013 r, kiedy Mane’wo postawiono zarzuty posiadania marihuany, niezarejestrowanej broni i agresywnego zachowania wobec policji. Gucciemu groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności – ostatecznie wyszedł w 2016 roku na mocy podpisanego wcześniej porozumienia. Nawet w czasie pobytu w więzieniu, raper wydał wiele mixtape’ów. Po zwolnieniu jego dyskografia poszerzyła się o kolejne wydawnictwa – „Everybody Looking”, „The Return of East Atlanta Santa”, “Woptober”, “DropTopWop, „Mr Davis” i „El Gato: The Human Glacier”. Kolejny krążek będzie nosić tytuł „The Evil Genius”.

Polecane