GusGus z nową płytą w Polsce

Islandczycy odwiedzą aż pięć polskich miast.


2018.02.08

opublikował:

GusGus z nową płytą w Polsce

foto: Alexander Elizarov

GusGus wracają z nowym albumem i zapowiadają majowe koncerty w Polsce. Niesamowici Islandczycy z GusGus zagrają w pięciu polskich miastach: trasę rozpoczną 21 maja w Poznaniu (Klub Muzyczny B17), następnie zobaczymy ich 22 maja w Gdańsku (klub B90), 24 maja odwiedzą Warszawę (Progresja), dzień później – 25 maja Kraków (Klub Studio), zaś tournee zakończą 26 maja we Wrocławiu (A2 – Centrum Koncertowe).

Zespół będzie promował nowy album „Lies Are More Flexible”, który ukaże się już 23 lutego.

Biggie Vieira i Daniel August – ta charyzmatyczna dwójka od lat 90 stanowi o wyjątkowości islandzkiej grupy. Od pierwszej płyty „Polydistortion” (dla wytwórni 4AD) po najnowszą „Lies Are More Flexible” niepowtarzalne elektroniczne produkcje Biggiego i wspaniały, liryczny wokal Daniela, a także ich sceniczna prezencja decydują o sile przekazu GusGus.

Przez lata kariery zespół niejednokrotnie zmieniał skład, zapraszając do współpracy muzyków, tancerzy, a także kobiece i męskie głosy, co zwykle pomagało Islandczykom odświeżyć ich oryginalną wizję muzyki tanecznej. Po bestsellerowych albumach “Arabian Horse” i „Mexico”, islandzka grupa wraca w równie znakomitej formie, proponując na nowym krążku niepowtarzalną fuzję electro-popowych melodii, transowo-technowych rytmów i syntezatorowych brzmień. Płytę „Lies Are More Flexible” zapowiada świetny, taneczny singiel „Featherlight” (wraz z remiksami dostępny już w wersji cyfrowej).

Dzięki takim hitom jak „Over”, „Airwaves” czy ”Crossfade” GusGus zdobyli liczne grono nowych fanów, także w Polsce, zaś doskonałe występy na festiwalach: Audioriver w Płocku i OFF w Katowicach oraz wyprzedane trasy klubowe potwierdziły ich renomę jednego z najlepszych koncertowych wykonawców na elektronicznej i klubowej scenie. Krążek „Lies Are More Flexible” ukazuje się cztery lata po „Mexico” i na nowy materiał ekipy z Reykjaviku z pewnością warto było czekać.

Polski odcinek „Lies Are More Flexible” tour:

21.05 – Poznań, Klub Muzyczny B17
22.05 – Gdańsk, B90
24.05 – Warszawa, Progresja
25.05 – Kraków, Klub Studio
26.05 – Wrocław, Centrum Koncertowe – A2

Polecane