Hit Kendricka Lamara w trailerze ekranizacji komiksu

Comic-Con w San Diego przyniósł dobre wieści dla fanów kinowego uniwersum DC.


2018.07.22

opublikował:

Hit Kendricka Lamara w trailerze ekranizacji komiksu

Foto: K. Kalisz

Wiele osób postawiło już krzyżyk na projekcie DCEU (DC Extended Universe, czyli kinowe uniwersum DC Comics). Po “Człowieku ze stali” z 2013 otrzymaliśmy kiepskie spotkanie Batmana z Supermanem w “Świcie sprawiedliwości” i dramatycznie zły “Legion Samobójców”. Wprawdzie ubiegłoroczna “Wonder Woman” spotkała się z ciepłym przyjęciem recenzentów jak i widzów, za to “Liga Sprawiedliwości”, film, w którym spotkali się najpopularniejsi bohaterowie DC zamiast stać się kinowym bestsellerem na miarę “Avengers” z konkurencyjnej stajni Marvela, okazał się klapą finansową i pierwszym filmem DC i Warnera, który przyniósł straty.

W zaistniałej sytuacji los DCEU zawisł na włosku. Od dawna wiemy, że oprócz kontynuacji “Wonder Woman” realizacji doczekają się “Aquaman” i “Shazam!”. To właśnie na ich barkach spoczywa przyszłość uniwersum. Zwiastuny obu produkcji zaprezentowano podczas odbywającego się w San Diego Comic-Conu i oba spotkały się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Ostatnim ekranizacjom komiksów DC zarzucano brak lekkości charakteryzującej papierowe pierwowzory. Trailery “Aquamana” Jamesa Wana oraz “Shazama!” Davida F. Sandberga (reżysera m.in. horroru “Anabelle: Narodziny zła”) mają w sobie luz, którego brakowało choćby “Legionowi Samobójców” czy “Lidze Sprawiedliwości”.

“Shazam!” opowiada o nastolatku obdarzonym tajemniczą mocą, dzięki której po wypowiedzeniu słowa “shazam” chłopak zamienia się w bohatera o tym imieniu. W tytułowej roli wystąpi Zachary Levi. Produkcja trafi do kin w kwietniu przyszłego roku. Poniżej znajdziecie teaser trailer, w którym wykorzystano “HUMBLE.”, nagrodzony Grammy utwór z ostatniego krążka Kendricka Lamara “DAMN.”.

 

Polecane