Nas zarobił fortunę dzięki Amazonowi

Szykuje się poważny awans w rankingu "Forbesa".


2018.03.07

opublikował:

Nas zarobił fortunę dzięki Amazonowi

foto: P. Tarasewicz

W najnowszym rankingu najbogatszych raperów na świecie magazynu „Forbes” zabrakło jednego z najwybitniejszych raperów w historii – Nasa. Już za rok może to ulec zmianie, ponieważ kilka dni temu Amazon.com kupił firmę Ring produkującą inteligentne dzwonki do drzwi i inne technologie dla domu.

Firma inwestycyjna Nasa Queensbridge Venture Partner była jednym z pierwszych inwestorów, którzy uwierzyli w potencjał Ring, dzięki czemu nowojorczyk zarobi na transakcji z Amazonem około 40 milionów dolarów. Firma Nasa zainwestowała również w rozwój m.in. Lyft, Dropboxa, Rap Geniusa i SeatGeeak.

Trudno podejrzewać, by za rok Nas przegonił JAYA-Z, którego majątek Forbes szacuje obecnie na 900 mln dolarów. Na drugiej pozycji znajduje się Diddy (825 mln), a na trzeciej Dr. Dre (770 mln). Dalej jest jednak przepaść i artyści z miejsc czwartego i piątego, czyli Drake i Eminem, mogą się pochwalić majątkiem w wysokości “zaledwie” 100 mln dolarów. W takiej sytuacji Nas ma szansę wskoczyć do czołowej piątki.

Tagi


Polecane