Paul McCartney wznowił “Flowers in the Dirt”

Wydawnictwo doczekało się mnóstwa dodatków.


2017.03.29

opublikował:

Paul McCartney wznowił “Flowers in the Dirt”

Do sklepów trafiła długo oczekiwana reedycja dziesiątego albumu Paula McCartneya. “Flowers in the Dirt” zostało wydane w kilku formatach – specjalnej edycji 2CD, 2LP oraz edycji deluxe złożonej z trzech płyt CD i jednej DVD, na którą trafiły niepublikowane wcześniej nagrania demo, archiwalne video, odręczne notatki i teksty Paula McCartneya, katalog zdjęć Lindy McCartney z wystawy “Flowers in the Dirt”, 112-stronicową książkę dokumentującą powstanie albumu i wiele więcej.

“Flowers in the Dirt” to jeden z najbardziej uznanych albumów lat 80., nominowany do BRIT Award i Grammy. To na tym albumie swoje siły połączyli Paul McCartney i Elvis Costello, który był współkompozytorem części utworów (“My Brave Face”, “You Want Her Too”, “Don’t Be Careless Love and That Day is Done”) oraz tacy twórcy jak Mitchell Froom, Trevor Horn, David Foster, Steve Lipson. Gitarzysta Pink Floyd – David Gilmour – pojawił się w utworze We Got Married, a George Martin zaaranżował nagranie “Put It There”.

“Flowers In The Dirt” Deluxe Edition Box to kolejna perełka do kolekcji albumów Paula McCartneya. Oprócz wspaniałych nagrań audio i video wersja deluxe zawier 32-stronicowy handbook z odręcznymi notatkami Paula McCartneya, 64-stronicowy katalog fotografii z wystawy Lindy McCartney z 1989 roku zatytułowanej “Flowers in The Dirt” oraz 112-stronicową książkę o powstawaniu albumu min. z wywiadami z Paulem McCartneyem i Elvisem Costello, informacja track-by track o każdy nagraniu oraz niepublikowane zdjęcia autorstwa Lindy McCartney.

Sesje nagraniowe do “Flowers In The Dirt” rozpoczęły się w 1987 roku a większa część albumu nagrań powstała  w studio Paula Hog Hill Mill  w Sussex.

Oryginalny album został zremasterowany w Abbey Road Studios. Edycja deluxe zawiera 18 bonusowych, nigdy wcześniej niewydanych nagrań, napisanych i wykonywanych przez Paula i Elvisa. Wersja deluxe zawiera także dodatkowy kontent digitalowy w postaci trzech nagrań – “I Don’t Want To Confess”, “Shallow Grave” i “Mistress And Maid”.

DVD, które dostępne jest z wersją deluxe zawiera wszystkie video z albumu, trzy nowe filmy z archiwalnym materiałem pokazującym proces tworzenia płyty oraz materiał zatytułowany “Put It There” oryginalnie wydany na VHS w 1989 roku, “behind the scenes” z prac nad albumem “Flowers In The Dirt”, a także fragmenty występów ze światowej trasy koncertowej z 1989 roku.

Wersja 2CD zawiera zremasterowane wersje nagrań na dysku pierwszym oraz niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa na drugim dysku.

Wersja winylowa (podwójny winyl) posiada także dodatkowy kontent digitalowy. LP 1 zawiera zremasterowane nagrania z oryginalnej wersji, ale bez nagrania  “Où Est Le Soleil?” (które pojawi się właśnie jako dodatkowy bonus digital) Drugi winyl zawiera niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa.

Polecane