Przystanek Woodstock z kolejną zagraniczną gwiazdą

Amerykański zespół przyjedzie do Polski po raz pierwszy.


2018.02.12

opublikował:

Przystanek Woodstock z kolejną zagraniczną gwiazdą

foto: WOŚP

Dziś podczas cotygodniowej audycji “Zaraz będzie ciemno” poznaliśmy kolejną gwiazdę, która wystąpi podczas tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP ogłosił, że zespołem, który pierwszego dnia festiwalu zagra na Dużej Scenie będzie amerykański alternatywny zespół rockowy Goo Goo Dolls. Grupa wystąpi w Kostrzynie 2 sierpnia. Wcześniej ogłoszono, że na tegorocznej edycji zagrają The Inspector Cluzo, Lao Che i Arch Enemy.

Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

The Goo Goo Dolls wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Legendarna kapela osiągnęła status jednej z najbardziej szanowanych i wpływowych grup na rynku muzyki pop-rockowej, sprzedając ponad 12 milionów albumów i wydając 11 albumów studyjnych. W maju 2017 wydali pierwszą epę w swojej karierze i przez całe lato przemierzali Stany Zjednoczone w trasie koncertowej.

Goo Goo Dolls to absolutni liderzy jeżeli chodzi o radiowe listy przebojów – w ciągu ponad 31-letniej kariery w przemyśle muzycznym wspięli się na szczyt list przebojów aż 14 razy, ustanawiając tym samym najlepszy wynik w historii formatu Hot AC (Hot AC to nazwa radiowego formatu muzycznego, który prezentuje wybraną wobec określonych kryteriów muzykę rozrywkową z lat 90. i utwory współczesne). Najbardziej znany przebój Goo Goo Dolls, „Iris”, utrzymał się na liście przebojów opiniotwórczego magazynu Billboard przez rok, plasując się na pierwszym miejscu w rankingu przez 17 kolejnych tygodni.

Polecane