Rasmentalism o furtkach, które otworzył im hip-hop

Artyści opowiedzieli także o doborze gości na "Tango".


2018.02.08

opublikował:

Rasmentalism o furtkach, które otworzył im hip-hop

grafika: YouTube

Rasmentalism promują swój najnowszy, dobrze przyjęty przez krytyków i słuchaczy album „Tango”. W rozmowie z Ulą Kaczyńską w radiowej Czwórce duet opowiada o tym, co dał im hip-hop, o doborze gości na nowy album oraz o tym, czym jest „nowy kolor” w polskim hip hopie.

Na pytanie, jakie furtki otworzył im hip-hop, Ras odpowiada: – Furtkę do samostanowienia, do bycia swoim szefem i wyrażania siebie. Ment XXL odpowiedzialny w duecie za muzykę i produkcję mówi krótko: – Hip–hop otworzył mi furtki na rzeczy, które obecnie robię w życiu.

Wśród poruszanych tematów znalazł się także dobór gości. Na płycie “Tango” pojawili się m.in. Rosalie., Otsochodzi, Taco Hemingway, Sokół oraz Oskar z PRO8L3MU. – Taco Hemingway wystąpił na albumie, bo jest moim kolegą od rozmów o lidze angielskiej – śmiał się Ras. O Sokole i Oskarze mówił już poważniej: – Są zaproszeni na płytę, bo dają solidny wyznacznik, jak się powinno pisać (kawałki – przyp. red.).

Tymczasem na kanale wytwórni Asfalt Records pojawiła się wizualizacja do kolejnego utworu z “Tanga”. Artyści zaprezentowali “Tryb samolot” z gościnnym udziałem Vito z Bitaminy.

Polecane