Wersy Grubego Mielzky’ego promują wyczekiwaną książkę

Fragment tekstu rapera został wykorzystany w rekomendacji książki wydawnictwa Czarne.


2018.05.16

opublikował:

Wersy Grubego Mielzky’ego promują wyczekiwaną książkę

foto: P. Tarasewicz

27 czerwca na rynku pojawi się książka Marka Szymaniaka “Urobieni. Reportaże o pracy”. Zbiór reportaży ukaże się nakładem wydawnictwa Czarne. Powoli zaczyna się promocja książki, w tym pisanie blurbów, czyli krótkich rekomendacji znanych osób. Takie opinie są najczęściej umieszczane na tylnej okładce, a także są przesyłane dziennikarzom w materiałach prasowych.

Pierwszym blurbem “Urobieni. Reportaże o pracy” jest rekomendacja Rafała Wosia, znanego dziennikarza Polityki, który chwaląc ksiązkę Marka Szymaniaka, posłużył się wersami… Grubego Mielzky’ego. Dziennikarz wykorzystał fragment drugiej zwrotki utworu “Kciuk w dół” – “Mam czterdziestkę, z roby wyjmuje dwa dwieście – bezsens / Częściej patrzę na mieście na resztę / W domu jestem na godzinę ledwie by z dzieckiem ogarnąć mu lekcję / (…) A on chce pasek Gucci, kocham Cie ale skąd mam na pasek zmucić”. Trzeba odnotować, że dziennikarz celowo pominął wersy “Z drugim idzie mi ciężej / Ciągłe “nie chce Cie znać” kłuje serce / Tak wiem to ten wiek / Prześpi się, przejdzie i jutro miał będzie wyjebke”.

“Urobieni. Reportaże o pracy” opowiada historie pracowników, którzy w 1989 poznali nowy system gospodarczy, a także tych, których ukształtował kapitalizm lat 90. Więcej informacji o książce można znaleźć w tym miejscu.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Polecane