Sarsa - "Pióropusze"

cgm.pl/info prasowe, 26.05.2017

TAGI:

Nowa płyta od dziś w sklepach.

Do sklepów trafiła właśnie nowa płyta Sarsy. Data 26 ma dla artystki wyjątkowe znaczenie nie tylko ze względu na Dzień Matki, ale również na jej występ na deskach Opery Leśnej w Sopocie podczas Koncertu Platynowego na tegorocznym Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie


Sarsa jest autorką jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat, płyty "Zapomnij mi", która pokryła się platyną. Z niej pochodzi utwór "Naucz mnie", który zdobył status diamentowej płyty i wspiął się na szczyty list przebojów oraz "Indiana" (złota płyta) i "Zapomnij mi" (platynowa płyta). Nowy album jest dla artystki szczególnie ważny, ponieważ oprócz komponowania muzyki i pisania tekstów,  jest także producentem kreatywnym nowej płyty.Tytuł nowego albumu jest metaforą emocji, osobistych przeżyć i doświadczeń artystki, które towarzyszyły jej podczas pracy nad nowymi piosenkami. - Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka – tłumaczy Sarsa.
 
Album "Pióropusze" jako pierwsza promowała piosenka "Bronię się". Nad jej brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigalem. W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur.Drugi singiel promujący album to utwór "Volta", który będzie można usłyszeć w komedii Juliusza Machulskiego o tym samym tytule, której premiera na dużym ekranie już 7 lipca 2017 r.

- Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Tak by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych – tak swoją twórczość opisuje artystka, która również zaangażowana jest we wszelkiego rodzaju kampanie społeczne. Jedną z nich jest projekt "PM2.5", do którego Sarsa napisała utwór "Dust".