Loading the player ...

CGM.pl, 14.09.2012 / foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Osadź wideo (duże): Osadź wideo (małe):

TAGI: Sweet Noise, Glaca, My Riot

MY RIOT - "Godność 2011" - making of

"Godność 2011" to teledysk, który jest efektem współpracy Mania Studio i My Riot. Obraz powstał w ramach projektu clipontheroad.com - portalu, na którym fani zespołu zbierali fundusze potrzebne do realizacji nowego wideo grupy. Efekt ich starań był bardzo poważny - 7000 pln!  W całości zdjęcia zostały nakręcone na najpiękniejszym festiwalu świata - Woodstock 2012, w jego niesamowitej atmosferze i wśród jego wyjątkowej publiczności. Obraz powstał dzięki nieocenionej pomocy Jurka Owsiaka, pracownikom Fundacji WOŚP, owsiaknet.pl i Pokojowemu Patrolowi.
Jednakże głównymi postaciami w tym klipie są fani My Riot.  Nie tylko współprodukowali teledysk i grali w nim główne role, ale też brali aktywny udział w produkcji tworząc specjalne serie koszulek, flagi, proporce i inne rekwizyty. Część zdjęć została zrealizowana w miasteczku namiotowym fanów zespołu zwanych Riot Warriors gdzie rozbito około 80 namiotów z uczestnikami z Polski, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

{reklama-ebilet}

Glaca: "Godność 2011 to nowa wersja pierwszego, mocnego hitu Sweet Noise z pierwszej płyty Respect z 1995. Oryginalny teledysk to właściwie jedyny clip w mojej karierze, z którego jestem kompletnie niezadowolony. Po 17 latach mogłem zanieść ten utwór z nowym obrazem ludziom, którym w swojej karierze zawdzięczam bardzo wiele - woodstockowym fanom. Z nimi nakręciliśmy nowe wideo…Z nimi i wśród nich. Zatarły się granice pomiędzy artystą i jego słuchaczami.  Chcieliśmy pokazać wielkie święto jakim jest Woodstock z perspektywy fana. Wyszedł bardzo energetyczny, realistyczny i przejmujący obraz. Przez cały dzień dzielnie pomagali nam ludzie z Pokojowego Patrolu. Jestem super dumny z Riot Warriors!" 

Mateusz Winkiel: "Główną ideą portalu, z pomocą którego powstał klip, jest połączenie wspólnych sił słuchaczy, artystów i ekipy realizującej teledysk. Dla fanów zespołu My Riot, jak i samego zespołu, najlepszym miejscem oddającym kumulacje szczególnej więzi i energii, od lat jest Przystanek Woodstock. Jako osoba odpowiedzialna za powodzenie całego przedsięwzięcia starałem się wraz z całą ekipą realizacyjną by teledysk powstał na Woodstocku, ale różnił się jednak od wcześniejszych teledysków ukazujących obrazy z tego miejsca. Dzięki temu w klipie możemy zobaczyć  ludzi, dla których przystanek jest wyjątkowym miejscem. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim osobom, które można zobaczyć w klipie, jak i tym, które dbały o to aby teledysk jak najlepiej oddał klimat tego szczególnego miejsca."

My Riot: "Godność 2011"
(w oryginale utwór "Godność" zespołu Sweet Noise)

Realizacja teledysku dzięki akcji clipontheroad.com
Reżyseria - Mateusz Winkiel
Zdjęcia - Piotr Maczkowski, Szymon Mrozowski
Montaż - Michał Berensztajn
Postprodukcja - Piotr Maczkowski
Realizacja i produkcja - Mania Studio
Współprodukcja: Fani My Riot

Podziękowania dla: WOŚP, owsiaknet.pl, Pokojowy Patrol