CGM Rap Podcast – odcinek 1

W pierwszym odcinku programu rozmawiamy m.in. o nowym beefie na polskiej scenie i płycie Ostrego.


2018.02.20

opublikował:

CGM Rap Podcast – odcinek 1

foto: P. Tarasewicz

Od blisko dwóch tygodni rodzima scena rapowa żyje wywołanym przez Bedoesa konfliktem. W pierwszym odcinku naszego Rap Podcast Dawid Bartkowski, Wujek Samo Zło, Krzysztof Nowak i Marcin Flint komentują beef i analizują dissy Aviego, Białasa, TPS-a i Śliwy. Kto póki co wygrywa w beefie, a kto w nim traci? Kto dołączy do niego w najbliższym czasie, a kto na pewno tego nie zrobi?

Drugim poruszanym tematem jest nadchodzący album Ostrego. Komentatorzy mówią o swoich oczekiwaniach względem krążka “W drodze po szczęście” i analizują pozycję łódzkiego artysty, zastanawiając się m.in. czy ktokolwiek na rodzimej odważyłby się zdissować O.S.T.R.-a.

Ostatni temat odcinka to wspólna płyta Taco Hemingwaya i Quebonafide. Nieoficjalnie mówi się, że taki album faktycznie powstaje i w podcaście zastanawiamy się, co może przynieść.

 • Jakub Karbowski

  Spoko pomysl ale slabe audio i video no i trochę sztywno pozdrawiam i powodzenia

  • Michał Banert

   zgadzam się audio trzeszczy jak zalany wodą telefon po prostu makabra. video słabe scengrafia spartolona widac ze sie nie zrobiona celowo pod aducje. ale zawsze to lepsze jak w usąść w sklepie obuwniczym . co do rozmowy to mi sie podoba. zdejmijcie jeszcze bardziej kagańce z pysków to będzie jeszcze lepiej zapomnijcie o tym ze komuś odbieracie bądź dodajecie wyświetlenia . brakowało takiej konwencji dyskusyjnej, było coś kiedyś z Prosto ale tam raperzy byli tak spięci ze gadali od rzeczy, tutaj mamy nie twórców a specjalistów -chociaż zupełnie nie wiem kim są ci trzej goście to czekam na następny odcinek nawet poszedł bym dalej i ograniczył ilość tematów i jak już gadamy o ostrym to szerzej jak porównujemy kawałek Kochana Polsko to ciągnijcie temat bardziej merytorycznie a nie tak po łepkach no ale to trzeba się znać… trzeba sie przygotować przeanalizować. powodzenia czekam na jeszcze

 • Norbert Norbert

  Co ten gruby pierdoli od kiedy polski rap nie jest tworzony przez ludzi z getta moze to nie jest tak jak w ameryce ze strzelaja ale to polskiej getta wiec lepiej przypomnijmy sobie skad jest polski rap z lat 90

 • JuraMalopolska

  Jak opowiadacie na poważnie nie klnijcie bo to wkurza słuchaczy…

 • Krzysztof Grudzień

  Fajna sprawa z tym podcastem- czekalem na coś takiego. Brawo CGM! poprawcie tylko dźwięk i może wrzućcie też na jakiś alternatywny nośnik (soundcloud, itunes, yt). Pozdrawiam.

 • Damian Dami

  ..

Polecane