“Projekt Gang Albanii powstał na potrzeby chwili”

Mateusz Jędrzejewicz gościem nowego odcinka podcastu REDA.


2018.04.22

opublikował:

“Projekt Gang Albanii powstał na potrzeby chwili”

foto: kadr z wideo

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka podcastu “Czerwona Kartka”. Gościem REDA jest Mateusz Jędrzejewicz, współtwórca sukcesów wielu artystów nagrywających dla Step Records, obecnie podpora SB Maffija Labelu. Z półgodzinnej rozmowy dowiecie się sporo o kulisach pracy w wytwórni płytowej, o znajomości z Białasem oraz o genezie Gangu Albanii, zespołu Popka, Rozbójnika Alibaby i Borixona, który w 2015 roku zrobił w Polsce oszałamiającą karierę.

Dołączenie Popka do Step Records, to był najbardziej przełomowy moment, ponieważ postanowiliśmy sobie zakpić z różnych tendencji w marketingowych, z estetyki muzycznej. Postanowiliśmy zakpić sobie ze wszystkiego i cała doza szaleństwa i hardcore’u, która tam miała miejsce, po części była reżyserowana, czego nikt z artystów nie ukrywa – mówi o Gangu gość REDA.

Przełomowym momentem w karierze zawodowej Mateusza Jędrzejewicza był moment dołączenia do Step Records Białasa. Mateusz przyznaje, że w momencie, w którym Białas wydawał w Stepie “Rehab”, odbiorcy rapu serwowanego przez opolską wytwórnią i fani SB Maffiji to były dwa zupełnie odmienne światy. Mówi także o tym, co ceni w Białasie najbardziej i jak jego dołączenie do Stepu wpłynęło na decyzję Mateusza o opuszczeniu opolskiego labelu i poprowadzeniu wytwórni z Solarem i Białasem.

Polecane