Chris Carson kończy ze sprzedażą bitów

Czy to oznacza, że wróci temat albumu producenckiego?


2020.01.16

opublikował:

Chris Carson kończy ze sprzedażą bitów

fot. Facebook / Chris Carson

Producencki album duetu Young Veteran$ był jednym z najbardziej oczekiwanych przez nas wydawnictw na rodzimej scenie. Niestety, wiosną ubiegłego roku Chris Carson zadeklarował, że w związku z sytuacją na polskiej scenie, on daje sobie spokój i zamiast albumu ograniczy się do wydania pewnej liczby singli.

Zrobimy fajną ilość singli. Będzie to łatwe do zrealizowania, bo biorąc się za całą płytę uzyskaliśmy trochę zwrotek co pozwoli nam na zrobienie spoko ilości singli żeby już mieć w rezerwie, a pełnego wydawnictwa w postaci płyty nie będzie ponieważ… Może zabrzmię jak jakiś hip-hopowy purysta, którym niekoniecznie jestem, ale na przestrzeni dwóch ostatnich lat polskie środowisko rapowe stało się takim kałem, że ciężko to opisać – komentował wówczas producent.

Kilka miesięcy później Carson i Kendo zdecydowali się zakończyć współpracę pod wspólnym szyldem Young Veteran$ i zająć się karierami solowymi.

Young Veteran$ powstało w 2014 dzięki wspólnej wizji mojej oraz Kendo. Sporo się działo przez ten okres. Było to kilka lat ciężkiej pracy oraz pewnych osiągnięć. Każdy z nas przez ten czas również ewoluował. Od dziś będziemy dążyć indywidualnymi ścieżkami skupiając się nad swoimi projektami – informował w listopadzie Carson.

Duet miał na koncie sporo produkcji z czołówką polskiej sceny. Chris Carson i Kendo współpracowali m.in. z KęKę, Paluchem, Słoniem czy WSRH. Chris produkował kawałki m.in. Palucha (panowie nagrali całą płytę „Made In Heaven”), Słonia, Quebonafide, Bonusa RPK czy Tau. Wygląda jednak na to, że wkrótce artysta przestanie tak często pojawiać się w creditsach numerów polskich raperów. Carson poinformował, że kończy ze sprzedażą pojedynczych bitów i od przyszłego roku jego produkcje będą zarezerwowane wyłącznie dla jego autorskich projektów oraz płyt, które w całości będzie produkował.

Dzisiaj wykonałem ostatnią przesyłkę bitów na plejsmenty. Co to oznacza? Że w tym roku usłyszycie ostatnie moje produkcje na innych projektach niż moje własne. Mówiąc krótko w 2021 nie będzie można usłyszeć moich produkcji na żadnym czyimś albumie. Jedynie jeszcze w tym roku. Wyjątkami będą jedynie albumy w całości produkowane przeze mnie – napisał na fanpage’u Chris Carson.

Polecane

Share This