Faith No More już nie wróci?


2017.09.12

opublikował:

Faith No More już nie wróci?

foto: mfk.com.pl

Od ostatniego koncertu Faith No More z Mikem Pattonem minęły już niemal dwa lata. Latem 2016 pozostali członkowie grupy dali jeszcze dwa występy z pierwszym wokalistą Chuckiem Mosleyem, po czym w obozie grupy zapanowała cisza. Patton założył nowy zespół Dead Cross, do którego zwerbował m.in. byłego perkusistę Slayera Dave’a Lombardo. Grupa wydała w sierpniu imienny debiut i obecnie promuje go koncertami w Stanach.

Trasa Dead Cross z czasem się skończy i Patton – mimo skłonności do angażowania się w kolejne projekty – mógłby znaleźć czas dla Faith No More. Okazuje się jednak, że artysta nie jest tym zainteresowany. Jackie Kajzer znana bardziej jako Full Metal Jackie zapytała Mike’a w trakcie wywiadu o szanse na powrót FNM. – Nie wiem nic na ten temat. Mamy w tej chwili dłuższą przerwę i jeśli coś się wydarzy, stanie się to naturalnie. Ale nie sądzę, by coś się miało wydarzyć – odpowiedział Patton dodając: – Chyba trochę przedobrzyliśmy. Ale zobaczymy. Kto wie, nauczyłem się, żeby nigdy nie mówić „nie”.

Po trwającej blisko dekadę przerwie Faith No More zeszli się w 2009 roku. Początkowo grupa ograniczała swoją aktywność do koncertów, ale w 2015 wydała płytę „Sol Invictus”. Krążek nie zawojował list bestsellerów (zaledwie 15. pozycja w Stanach), spotkał się także z umiarkowanym przyjęciem recenzentów. Od momentu reaktywacji Faith No More koncertowali w Polsce aż czterokrotnie – w 2009 i 2014 pojawili się na Open’erze, w 2012 na poznańskim Festivalu Malta, a w 2015 w ramach promocji „Sol Invictus” grupa dotarła do Krakowa, gdzie wystąpiła w Tauron Arenie.

 

Polecane

Share This