Wokalistka Rebeki debiutuje solo. „Nie czuję się już Rebeką”


2021.12.10

opublikował:

Wokalistka Rebeki debiutuje solo. „Nie czuję się już Rebeką”

fot. kadr z wideo

Iwona Skwarek aka Iwona Skv prezentuje solowy singiel „Nie ma”. Artystka znana z grup Shyness! i Rebeka otwiera nim nowy rozdział w swojej karierze. Przy okazji premiery singla wokalistka dzieli się mocnym przesłaniem do fanów.

Napisałam „Nie ma” rok temu przed świętami Bożego Narodzenia przy okazji nagonki na osoby LGBT+. Czułam się przestraszona, a zarazem wściekła na polityków i potrzebowałam to z siebie wyrzucić. Obecnie okazuje się, że tekst jest złowieszczo jeszcze bardziej aktualny. Idąc za słowami Doroty Sumińskiej, myślę, że winniśmy nauczyć się żyć ze sobą na Ziemi jako jeden gatunek, a nie wywozić dzieci do lasu, bo się urodziły w innym miejscu – komentuje Iwona.

Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a nie homo, imigrantami, uchodźcami, etc. Stąd moje podstawowe pytanie w refrenie – kto tu serce ma, a kto go nie ma? I dlaczego ktoś w ogóle ma prawo o tym decydować? Wydaję „Nie ma” rok później, gdyż nie wiedziałam pod koniec 2020, kim jest Iwona Skv, a moją głowę i serce zajmowała muzyka i produkowanie debiutanckiej płyty mojego poznańskiego girlsbandu Shyness! W końcu zrozumiałam niedawno, że nie czuję się już Rebeką. Pamiętam, że od początku bycie „Rebeką” było odświętne, związane z wystrojeniem się na koncert, było na chwilę. Teraz już wiem, że chcę by ta osoba na scenie była po prostu mną, by nie znikała po wyjściu ze świateł reflektorów. I przyznaję, chyba od zawsze chciałam wszystko robić sama, nie musieć iść na kompromis. Klip do piosenki ukazuje mnie w nowy sposób, moja dziewczyna, po obejrzeniu go powiedziała, że to właśnie jestem dla niej ja. To ważne. Wyjście z koszul, garniturów, ku własnemu flow, ryzyko ukazania się w nowy sposób słuchaczom i słuchaczkom. Produkuję obecnie dalszy materiał na płytę, siedząc sobie w swoim domowym studio w Poznaniu – dodaje.

Polecane

Share This