10 teledysków Jessie Reyez, które musisz zobaczyć

W piątek ukazał się debiutancki album Jessie Reyez ale jej pierwszy klip trafił do sieci w 2016 roku

2020.03.31

opublikował:


10 teledysków Jessie Reyez, które musisz zobaczyć

Kolumbijsko-kanadyjska wokalistka szturmem podbija muzyczny rynek, a jej debiutancki, pełnowymiarowy album „Before Love Came To Kill Us” zbiera świetne oceny. I nic dziwnego – ta oryginalna, przebojowa i świeża mieszanka ambitnego popu i R&B oraz zaangażowanych, często bardzo odważnych tekstów nie tylko wpada w ucho, ale również zmusza do refleksji. Jeśli spodobała wam się muzyka Jessie, a nie chcecie przegapić najważniejszych momentów z jej (jeszcze) krótkiej, ale bardzo intensywnej kariery, zapraszamy na muzyczną podróż w czasie – w rytm najważniejszych klipów w dorobku tej zjawiskowej 28-letniej wokalistki.

Figures, 2016

Jessie przedstawiła się światu w sierpniu 2016 roku intymną, autorską piosenką „Figures”, której emocjonalny przekaz podbił serca słuchaczy na całym świecie i wyrobił wokalistce dobra markę wśród krytyków. Do dziś klip obejrzało ponad 63 mln internautów. Piosenka trafiła później na – wydaną w kwietniu 2017 roku – epkę „Kiddo”, a niedawno artystka dołączyła ją do tracklisty debiutanckiego longplaya „Before Love Came To Kill Us”.

SPRAWDŹ TAKŻE: #CGMpoleca: Jessie Reyez – szczera aż do bólu

Gatekeeper, 2017

Trzeci singiel z „Kiddo”, czyli utalentowana 25-letnia (wówczas) debiutantka z Toronto robi rejwach w muzycznym świecie. W teledysku można zobaczyć archiwalne zdjęcia Jessie z dzieciństwa.


SPRAWDŹ TAKŻE: Recenzja Jessie Reyez – „BEFORE LOVE CAME TO KILL US”

Hard To Love, 2017

Po wydaniu epki „Kiddo” talent Jessie został zauważony nie tylko przez fanów, ale również innych artystów. Jednym z pierwszych, który zaprosił Jessie do współpracy był gigant elektronicznych produkcji – Calvin Harris. Duet razem napisał i nagrał bardzo stylowy, spokojny, zmysłowy, ale również nieco gorzki utwór „Hard To Love”, który znalazł się na albumie Harrisa „Funk Wav Bounces Vol. 1”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Sam Smith zmienia tytuł płyty pod wpływem koronawirusa. Dotychczasowy wydaje mu się nieodpowiedni

Fuck It, 2017

Kolejny autorski klip z „Kiddo” magnetyzuje nie tylko brzmieniem, brawurowym wokalem, ale również oszczędnym, wręcz minimalistycznym video, które w połączeniu z muzyką wręcz hipnotyzuje. No i te słowa: „Fuck it! Remember back when I told ya – That I’m a loca Colombiana. Fuck it! Roses and whiskey – I bet that you’ll miss me, no doubt”. Mocny, muzyczny cios potwierdzający klasę znakomitej debiutantki.

SPRAWDŹ TAKŻE: Billie Eilish ostrzega przed fake kontami

Good Guy, 2018

Dobre znajomości nie pomogą, jeśli między zapraszającym, a gościem nie ma artystycznej chemii. Wystarczy jednak obejrzeć filmowy, kryminalny klip do „Good Guy” i posłuchać fantastycznego dialogu między wokalem Jessie, a rapem Eminema, żeby od razu poczuć, że to duet doskonały. Nagranie znalazło się na studyjnym krążku Eminema „Kamikaze”, gdzie znajdziecie również drugi numer z wokalem Reyez, czyli „Nice Guy”. W 2020 roku Jessie zrewanżuje się Marshallowi i zaprosi go do utworu „Coffin”, który znajdzie się na płycie „Before Love Came To Kill Us”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Cardi B płacze nad miską płatków i narzeka na swój los

Apple Juice, 2018

Jesienią 2018 roku Reyez wydała swoją drugą epkę „Being Human In Pyublic”, na której znalazło się 7 premierowych utworów, z których aż 6 stało się singlami. Jedna piosenka „Imported” trafi za dwa lata na jej debiutancki, pełnometrażowy album „Before Love Came To Kill Us”, ale w innej, nowej wersji. Jednym z klipów z „Being Human In Pyublic” był „Apple Juice”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Drake o tęsknocie w czasie kwarantanny

Imported, 2019

Materiał na „Before Love Came To Kill Us” kolumbijsko-kanadyjska wokalistka zaczęła pisać w 2019 roku. Pierwszą piosenką zapowiadającą nowe wydawnictwo była znane już „Imported”, ale nagrane (w kwietniu 2019 roku) jeszcze raz – w nowej, zmysłowej wersji z wokalem 6LACK’a.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dua Lipa: „Ludzie próbują uprzedmiotowić kobiety”

Crazy, 2019

W trakcie nagrywania krążka Jessie wzięła na warsztat klasyk „Crazy” z repertuaru Patsy Cline i zaśpiewała go w swój własny sposób. Nic dziwnego, że piosenka, utrzymana w klimacie lat 60., nie znalazła się na „Before Love Came To Kill Us”. Docenić natomiast trzeba aktorską kreację wokalistki. Ma ona zresztą w dorobku jeszcze kilka innych nagrań, które nie trafiły na żadne fizyczne wydawnictwa, a były jedynie cyfrowymi singlami – sprawdźcie na przykład teledysk do utworu „Far Away”.


SPRAWDŹ TAKŻE: 10 najważniejszych płyt – Rosalie.

Love In The Dark, 2020

„Jesteśmy tylko istotami ludzkimi dryfującymi na skale, ale ja myślę, że składasz się z pyłu gwiezdnego” – śpiewa Jessie w kolejnym singlu z nowego albumu. Tę doskonałą produkcję i równie udany, „filmowy” klip posłuchało i zobaczyło do tej pory prawie 10 mln internautów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Natalia Nykiel rozpoczyna przygodę z TikTokiem od mocnego uderzenia

I Do, 2020

Najnowszy i bardzo stylowy, a opublikowany w dniu premiery „Before Love Came To Kill Us” klip promujący znakomity debiut Jessie.

OGŁĄDAJ WSZYSTKIE KLIPY Z ARTYKUŁU W FORMIE PLAYLISTY – KLIKNIJ TUTAJ.

Autor: Artur Szklarczyk

Polecane

Share This