CGM.PL: TOP5 najpopularniejszych newsów 2018 roku

Sprawdźcie, co interesowało Was najbardziej.

2019.01.01

opublikował:


CGM.PL: TOP5 najpopularniejszych newsów 2018 roku

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Wbrew temu co mówi się o kondycji muzyki, 2018 pokazał, że ma się ona całkiem dobrze. Na rynku nie brakowało znakomitych wydawnictw, zobaczyliśmy sporo świetnych koncertów zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd. Największe emocje budzą jednak nie tyle płytowe premiery, co towarzysząca im otoczka i pozamuzyczna działalność artystów. Zobaczcie, które z opublikowanych na naszych łamach newsów wzbudziły w 2018 Wasze największe zainteresowanie.

5. Tomasz Chada nie żyje

Wszystko wskazywało, że Chada wraca na dobre. Pod koniec ubiegłego roku ukazał się nagrany wspólnie z RX-em album „Recydywista”. Zimą artysta ogłosił zapowiedział trasę koncertową, którą ostatecznie musiał odwołać. – Wszystkie koncerty w ramach Recydywista Tour nie odbędą się ze względu na stan zdrowia rapera. Chada przebywa aktualnie w szpitalu pod opieką lekarzy. Będziemy informować o ewentualnych zmianach w sytuacji – komentowało w połowie marca Step Records.

Kiedy wszyscy trzymali kciuki za powrót Tomka do zdrowia, dotarły do nas tragiczne wieści – w nocy z 17 na 18 marca artysta zmarł po tym, jak wyskoczył ze szpitalnego okna. Chada miał 40 lat.

4. Kolejny artysta zrywa współpracę z H&M

2018 rozpoczął się od koszmarnej wpadki wizerunkowej H&M. Marce oberwało się za zdjęcie czarnoskórego chłopca w bluzie z napisem “najfajniejsza małpa w dżungli”. Stylizację odebrano jako rasistowską, część celebrytów zapowiedziała bojkot H&M, swoje kontakty z odzieżówką zerwali także współpracujący z nią artyści. – Obudziłem się dziś rano zszokowany i zażenowany tym zdjęciem. Jestem głęboko urażony i nie będę już współpracował z H&M – napisał na Twitterze The Weeknd.

Podobnie zareagował G-Eazy, który szykował całą kolekcję ubrań wspólnie z H&M. – Niezależnie od tego, czy to przypadkowe niedopatrzenie, czy nie, jest to naprawdę smutne i niepokojące, że w 2018 roku coś tak coś tak niewrażliwego rasowo i kulturowo mogło zostać pokazane tak wielu osobom (stylistom, fotografom, marketingowcom) i zostało przez nie zaakceptowane. Nie mogę pozwolić, by moje nazwisko i marka były kojarzone z firmą, która do tego dopuściła – skomentował decyzję artysta.

3. Taco Hemingway dotarł do szczytu żenady?

Skrajne recenzje zawsze budzą emocje słuchaczy. To oczywiście dobrze, ale każdą opinię należy sensownie uargumentować. Tymczasem Grzegorz Brzozowicz przyznając w „Do Rzeczy” płycie Taco Hemingwaya „Cafe Belga” ocenę 1/6, napisał jedynie: – Znienawidzony przez środowisko i uwielbiany przez nastolatki 27-latek dotarł do szczytu żenady. Dziennikarz nie omieszkał dodać politycznego pierwiastka. Iga, o której pisze Brzozowicz, jest córką Tomasza Lisa, redaktora naczelnego „Newsweeka”, z którym tygodnikowi „Do Rzeczy” nie jest po drodze. Popełnił także istotny merytoryczny błąd, nazywając Drake’a amerykańskim raperem. Czy środowisko hip-hopowe rzeczywiście nienawidzi Taco Hemingwaya? Śmiemy wątpić.

2. Popek: “Nie wyobrażam sobie, by żyć za 10 tysięcy”

Goszcząc w programie Duży w Maluchu Filipa Nowobilskiego Popek mówił m.in. o trudnościach w łączeniu kariery sportowej z muzyczną, o przygodach z urzędem skarbowym, o tym, że jest milionerem bez grosza i przyznaje, że jest rozrzutny i nie wyobraża sobie, by żyć za 10 tysięcy PLN miesięcznie. Przede wszystkim jednak artysta wyjaśnił, jak to możliwe, że mimo iż był poszukiwany przez tyle lat, udawało mu się ukrywać w Wielkiej Brytanii przed służbami.

Przez pomyłkę urzędników. Ktoś przez przypadek zmienił mi nazwisko. Bez mojej wiedzy w ogóle. I dlatego nie mogli mnie znaleźć – przyznał Popek.

1. Paluch do Young Multiego: “Zamknij p***ę”

To był rok Palucha. Wyświetlenia klipów idą w miliony, sprzedaż płyt w dziesiątki tysięcy. Trzy tygodnie po premierze „Czerwony dywan” ma już status podwójnej platyny. Każdy ruch Palucha odbija się szerokim echem, zarówno jeśli chodzi o jego twórczość, jak i wygłaszane opinie.

Poznański MC od początku głośno mówi, co sądzi o rapujących youtuberach. Dlatego kiedy Young Multi zaproponował przed naszą kamerą starszemu pokoleniu, aby otworzyło głowy, nikogo nie zaskoczyło, że Paluch odniósł się do tych słów. – Wielu tym kut****zom, którym się wydaje, że mogą z “Minecrafta” przeskoczyć tu i pi****lić: “Ej ziomek, ale ty masz zamkniętą głowę”. Ja mam, k***a, zamkniętą głowę, ty parówo? Naprawdę do mnie gadasz? Włodi dobrze zapytał tego kondoma, który stary raper ma zamkniętą głowę? Który? Chyba żaden. Chociaż tam paru bym znalazł, ale k***a gościu – zamknij p***ę – powiedział ze sceny warszawskiej Proximy Paluch.

Polecane