Felieton Organka: #HOT16CHALLENGE2, czyli wróżba tępa

Są już w tym wszyscy. Nawet ja i prezydent Duda

2020.05.15

opublikował:


Felieton Organka: #HOT16CHALLENGE2, czyli wróżba tępa

Są już w tym wszyscy. Nawet ja i prezydent Duda. To chyba znak, że czas się zawijać. No ale fajnie było. Raperzy, celebryci, aktorzy, pisarze, politycy, był nawet i ksiądz – no i ok – jeśli sprawa dotyczy walki z koronawirusem czy w ogóle pomocy komukolwiek, to dlaczego nie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Andrzej Duda jak Janusz Korwin-Mikke – czyja zwrotka wygrywa w #Hot16challenge2?

Gill Scott Heron powtarzał: if someone comes to you and asks for help, you’re supposed to help them. Why wouldn’t you? Ale Gill Scott Heron, to Gill Scott Heron. A Andrzej Duda, to Andrzej Duda. Uliczny, wielkomiejski poeta z sercem po lewej stronie comme il faut vs. krajowy polityk z długopisem w miejscu serca comme ci comme ça. Obcy kontra Predator.

Akcja Solara zaskoczyła wszystkich popularnością i chwała mu za to. Zebrano już ponad dwa miliony i chociaż rekordy popularności bije Kali, który od wejścia każe „j*bać pseudopandemię” negując jej istnienie, a Korwin – Mikke celuje pistoletem w socjalistów niczym Niewiadomski w Narutowicza prawie sto lat po udanym zamachu, to było warto, bo dowiedzieliśmy się czegoś o sobie. No i mogliśmy posłuchać jak nawija prezydent.

Andrzej Duda – ten sam, który dwa miesiące temu podpisał ustawę przekazującą dwa miliardy złotych na TVP, dzięki której chce wygrać wybory – teraz włącza się w akcję pomocową na rzecz służby zdrowia, której to pomocy owym podpisem odmówił. I jest sztywniutko. Gra i buczy.

Nagrywają już wszyscy, nominowani i ci bez nominacji, byleby się jeszcze załapać na nośny flow. Nieważne czy głupio i z sensem, ważne, żeby jak Białas „jebać system”. „Piła motorowa, moi ludzie tańczą”, wtóruje Szpaku w różowej kominiarce. Raperzy załatwiają swoje prywatne porachunki, politycy prowadzą kampanię, nieznane zespoły się promują, a sygnalista Zbigniew Stonoga znowu tropi aferę:

– W kurwę jebane pisowskie dranie, moje śpiewanie i tak zostanie…

No mam nadzieję, że jednak nie. Rekordy oglądalności świadczą o ogromnym zainteresowaniu młodych ludzi, bo to oni ją głównie podbijają. W jakim kraju żyją i czym się karmią na co dzień? Jakiś czas temu Mata nas wszystkich uświadomił. Tak, dzisiejsza Polska jest pełna przemocy, mowy nienawiści, strachów, hipokryzji, niezrozumienia i frustracji, a #hot16challenge2 nam o to tylko wyjaskrawił. Po tej całej napince zostaje mi już w głowie tylko Szpaku, który krzyczy do kamery z przejęciem w głosie:

-Tylko mnie kurwa kochaj naprawdę”.

I to jest dopiero challenge.

SPRAWDŹ TAKŻE: #Hot16Challenge2: Szpaku odpala swoją zwrotkę i rozdaje kolejne nominacje

Polecane

Share This