35-lecie grupy IRA


2023.03.06

opublikował:

35-lecie grupy IRA

fot. mat. pras.

Za kilka dni Ira rusza w trasę z okazji swojego 35-lecia. Grupa ma przed sobą koncerty w największych polskich miastach. Bilety na część występów możecie wygrać w naszym konkursie.

IRA to jeden z najważniejszych polskich zespołów, który na rockowej scenie jest od 35 lat. Ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 12 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, niezliczona liczba tras koncertowych oraz wiele najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od 35 lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów.

Zespół z Radomia powstał w 1987 roku, a zadebiutował już rok później na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydany dwa lata później album „Mój dom”, a następnie „1993 rok” i koncertowy „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pomysłodawcą nazwy zespołu był gitarzysta i założyciel zespołu Kuba Płucisz, który w liceum zainspirował się językiem łacińskim i słowem „ira” (łac. gniew).

Niesamowita atmosfera, niepowtarzalne brzmienie i ogromna energia sceniczna powodują, że ich koncerty przyciągają rzesze fanów. W trakcie jubileuszowej trasy, która odwiedzi dziewięć miast, nie zabraknie największych przebojów, które wielokrotnie podbijały serca fanów, jak „Nadzieja”, „Ona jest ze snu”, „Parę chwil” czy „Szczęśliwego Nowego Jorku” oraz muzycznych niespodzianek. Zespół zapewnia, że na koncertach będzie energetycznie, sentymentalnie, hitowo i refleksyjnie.

Dzięki uprzejmości organizatorów – agencji Good Taste Production – mamy dla Was podwójne wejściówki na pięć koncertów. Rozlosujemy je wśród osób, które odpowiedzą na pytanie: ile albumów ma na swoim koncie zespół IRA?

Oto koncerty, na które możecie wygrać bilety. Odpowiadając na pytanie, zaznaczcie, którym miastem jesteście zainteresowani:

2.04.2023 – Kraków / Kwadrat
13.04.2023 – Lublin / CSK
20.04.2023 – Szczecin, Przecław / GOKSiR
21.04.2023 – Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
22.04.2023 – Łódź / Wytwórnia

ODPOWIEDŹ KONKURSOWA

Polecane

Share This