Różni Wykonawcy – “Gdynia 1988-2018”

Wyjątkowa kompilacja jest nagrodą w naszym konkursie.


2019.03.08

opublikował:

Różni Wykonawcy – “Gdynia 1988-2018”

“Gdynia 1988-2018” to wyjątkowy album, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka.

Całe przedsięwzięcie nie tylko prezentuje brzmieniową kreatywność wykonawców z Gdyni i okolic; to również zapis niepowtarzalnych dźwiękowych „kolaboracji” (gościnny udział w nagraniach wzięli między innymi The Pau, Maciej Werk, William Malcolm). Tak jak trzydzieści lat temu, tak i dziś muzyka z Gdyni wybrzmiewa niepowtarzalnymi, iście nadmorskimi akordami i rytmami.

Tę wielobarwną dźwiękową mozaikę współczesnej Gdyni spaja praca Piotra Pawlaka, legendarnego producenta i gitarzysty związanego ze sceną yassową (m.in. Łoskot, Kury, Rito).

Płyty “Gdynia 1988-2018” oraz roczne karnety wstępu do Muzeum Miasta Gdyni rozlosujemy wśród osób, które odpowiedzą na pytanie: Które z grup występujących na oryginalnym albumie “Gdynia 1988-2018” doczekały się płyty longplay? 

ODPOWIEDŹ KONKURSOWA

Polecane