10 hip-hopowych kawałków na wakacje


2016.07.17

opublikował:

10 hip-hopowych kawałków na wakacje

Oto lista numerów, których nie może zabraknąć podczas wakacyjnego wyjazdu.

Małach / Rufuz – Trip

Jako pierwsi na wakacyjnej playliście pojawiają się Małach i Rufuz z utworem „Trip”. Prawilny letniak od warszawskiej ekipy idealnie nadaje się na wakacyjny wypoczynek. Kawałek opowiada o podróżach Małacha i Rufuza w różne zakątki świata odbywanych podczas pracy nad wspólnymi albumami. Bit wyprodukowany przez Małacha pozwala nam na chwilę odpłynąć i zapomnieć o miejskim zgiełku.

KęKę – Smutek

Singiel z „Trzecich rzeczy” po raz kolejny znajduje swoje miejsce na naszych playlistach. Jeden z najbardziej szczerych utworów tego roku nawiązuje do przeszłości radomskiego rapera. Jest gorzko – i tak właśnie miało być. Wiemy, że nie jest to typowy letni banger, jednak jest to kawałek, przy którym możemy się zrelaksować i przemyśleć kilka spraw.

Parzel & Siwers – Mam ten stan

Jeśli chodzi o wakacyjną playlistę, to wiadomo, że nie może zabraknąć na niej duetu Parzel & Siwers z kawałkiem „Mam ten stan”. Numeru nie trzeba wybitnie przedstawiać ani tym bardziej go bronić, gdyż robi to sam od pierwszej sekundy po włączeniu. Melanż, zabawa, plaża – to wszystko znajdziecie włączając Parzela i Siwersa

Diox HIFI – Jestem wolny

„Jestem wolny” to kolejny kawałek, którym nie możecie zapomnieć podczas wakacji! Od samego początku numer sugeruje, że powinniśmy wrzucić na luz, który towarzyszy autorowi podczas jego letnich eskapad. Bit Sir Micha nadaje klimat prawdziwego chilloutu, który zabiera nas od trudności codziennego życia. Jeśli chcecie się dobrze bawić podczas wakacji, w Waszej playliście nie może zabraknąć Dioxa.

Quebonafide – Wesoła ekipa ft. Krzy Krzysztof

Quebo zabiera nas na wakacyjną imprezę  w kawałku „Wesoła Ekipa”. Numer ma wszystkie składniki letniego klimatu, który utrzymuje się od wciśnięcia play aż po ostatnie sekundy. Świetny refren Krzysztofa od razu wpada w ucho i sprawia, że mamy ochotę się bawić. Zdecydowanie najlepszy kawałek z „Hip – hop 2.0”.

The Returners – Swoi ludzie ft. JWP/BC 

Jeśli jaracie się rapem, to na bank podczas wyjazdu nie zawiodą Was Returnersi z albumem „Nowa stara szkoła”. Do naszej playlisty trafił kawałek „Swoi ludzie” z gościnnym udziałem JWP Crew. Tłusty bit, gęste rymy oraz najlepsze w kraju skrecze bankowo rozruszają każdą ekipę podczas letniej zamuły na plaży.

Białas x Bezczel x Popek – Wodospady (remix)

Białas i Bezczel w remiksie numeru „Wodospady” pokazują, że jednak możemy latać nie odrywając się od ziemi. Nowoczesny bit Matheo dodaje wszystkiemu niesamowitej lekkości, którą naprawdę możecie poczuć na własnej skórze. Wisienką na torcie jest oczywiście refren w wykonaniu Popka, który wyzwala w nas euforię, którą można porównać tylko do wyjazdu nad morze ze zgraną paczką przyjaciół.

Sztoss – Wolność

Jeśli podczas wakacji macie ochotę być sam na sam z muzyką, to koniecznie odpalcie Sztossa. Spokojny i nastrojowy kawałek „Wolność” to nasza propozycja na samotne wypady czy to w góry, czy nad morze. Reprezentant Step Records gra bardzo nowocześnie, jednak nie napina się na atakowanie kogokolwiek w swoich kawałkach. Naszym zdaniem „Wolność” to obowiązkowy tytuł na playliście każdego włóczykija.

Czarny HIFI – Historię piszą zwycięzcy ft. Łysol, VNM, Sztoss

Czarny HIFI wraz z Łysolem, Sztossem i Venomem stworzyli ultraświeży banger, który urywa głowę. Bit, nawijki, refren, składają się na styl, którego nie da się podrobić. Naszym zdaniem jest to numer, który przejmie kontrolę na niejednym klubowym parkiecie. Nic dodać, nic ująć – po prostu „Historię piszą zwycięzcy”!

PRO8L3M – Molly

Nie może być tak, że w wakacyjnej playliście zabraknie PRO8l3MU. My proponujemy Wam „Molly”. Idealna opowieść dla par, które spędzają wakacje tylko we dwoje. Utwór zachęca, żeby uderzyć w melanż do białego rana „jak Mick Jagger” i zapomnieć o problemach albo po prostu wziąć ze sobą tylko portfel, wsiąść do auta, wcisnąć gaz do dechy i ruszyć w stronę zachodzącego słońca

 

 

Polecane

Share This