10-lecie zespołu Negatyw w Katowicach


2012.04.30

opublikował:

10-lecie zespołu Negatyw w Katowicach

7 maja tego roku odbędzie się 10cio lecie pracy artystycznej zespołu Negatyw. Odbędą się one w samym centrum Katowic, w pięknym, starym, klimatycznym Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Koncert ten będzie rejestrowany na DVD w technologii HD z udziałem publiczności.

Wspólnie z zespołem Negatyw wystąpią: Zespół Hey, Muniek Staszczyk, Tymon Tymański, Paulina Przybysz (Sistars), Olaf Deriglasoff, Maciek Cieślak (Ścianka), Kamil i Szymon Bartkowiak (The October Leaves) wykonując piosenki z repertuaru zespołu Negatyw. Bilety w sprzedaży w sieci Ticketpro.

Negatyw to Śląski alternatywny zespół który ma na swoim koncie 4 długogrające płyty. „Paczatarez” (2002), „Pamiętaj (2004), „Manchester” (2005), „VIRUS” (2010). 14 singli, kilkanaście teledysków, ponad 400 koncertów. Występowali na takich festiwalach jak m.in.: Top Trendy, Superjedynki, Jarocin, „Union of Rock” Węgorzewo, Yach Festiwal. Kojarzeni są z takimi piosenkami jak: „Dziewczyny nie Palcie Marihuany”, „Amsterdam”, „Lubię Was”, „Mam to co chciałem”. W 2002 roku zagrali najdłuższą trasę klubową w historii polskiego rock’n’rolla. W 75 dni wystąpili w 52 klubach. Zespół NEGATYW nagrał koncert Overdrive dla VIVA POLSKA który został kilkanaście razy emitowany w telewizji. Pięciokrotnie wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej „TRÓJCE”. W kultowym programie „wideoteka dorosłego człowieka” zagrali utwór „Jaki kolor wybrać chcesz” Czesława Niemena. Zespół też wystąpił na festiwalu międzynarodowym w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie oraz w Budapeszcie i  Frankfurcie.

Wokalista zespołu Mietall Waluś jest współtwórcą piosenek na płycie „Uwaga Jedzie Tramwaj” zespołu Lenny Valentino. W 2003 roku Mietall nagrał piosenkę z Katarzyną Nosowską która ukazała się na składance „SI031”. Wystąpił też na zaproszenie Muńka Staszczyka w teledysku zespołu T.LOVE „Love,Love,Love” obok takich gwiazd jak m.in: Kuba Wojewódzki, Kora, Zbigniew Hołdys, Kazik Staszewski. W 2009 roku Mietall Waluś razem z aktorem Rafałem Królikowskim nagrał utwór„Odwagi mi trzeba”. Celem nagrania tej piosenki było zwrócenie uwagi na problemy, które dotykają ludzi z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo.

W maju ubiegłego roku zespół został zaproszony przez jeden z najbardziej popularnych Węgierskich zespołów „Vad Fruttik” do zagrania razem z nimi plenerowego koncertu w Budapeszcie. W 2011 roku zespół zagrał również kilka nietypowych koncertów w takich miejscach jak Zakład Karny w Wojkowicach, Areszt Śledczy w Katowicach czy na dachu Wydziału Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W styczniu w 2012 roku TVP KULTURA emituje koncert z Planetarium Śląskiego. 20 marca odbyła się premiera najnowszego singla zespołu NEGATYW – „Za ekranem odwagi” która została nagrana z okazji 10cio lecia pracy artystycznej.

Polecane

Share This