1000 winyli „Triodante”


2009.11.24

opublikował:

1000 winyli „Triodante”

Od wczoraj (23 listopada) dostępna jest winylowa edycja płyty zespołu ARMIA pt „Triodante”. Reedycja na płycie winylowej tego jakże ważnego albumu dla zespołu Armia jest wynikiem próśb fanów grupy wyrażonych na jej oficjalnym forum internetowym.

 

Pierwsza w serii edycji klasycznych płyt Armii na winylach wyszła „Legenda”, której cały nakład tysiąca sztuk został sprzedany w ciągu 4 tygodni. Egzemplarz z numerem jeden i autografami wszystkich członków zespołu został wystawiony na aukcję charytatywną i osiągnął na niej cenę ponad 1000 pln. W tej chwili płyty z tej edycji osiągają już na aukcjach ceny wyższe dwukrotnie od ceny nominalnej.

W przypadku płyty „Triodante” wszystko wskazuje na to, że sytuacja może się powtórzyć. Limitowany nakład wynosi 1000 sztuk, z czego w przedsprzedaży dla członków forum Armii sprzedało się już ponad 100 płyt! Edycja zawiera 7 utworów, czyli dokładnie jak w tzw wersji kasetowej. Krzysztof „Banan” Banasik zremasteryzował ponownie materiał sięgając do oryginalnych taśm matek z roku 1994.

Płyty można zamawiać za pośrednictwem wydawnictwa W Moich Oczach.

Przypominamy, że 27 listopada na rynku pojawi się również nowa płyta zespołu Armia „Freak” (nagrana z Robertem Brylewskim i Sławkiem Gołaszewskim – dwoma współtwórcami zespołu Armia w roku 1985).

Tagi


Polecane

Share This