11 nowych wykonawców na Polish Hip-Hop Festival


2018.06.28

opublikował:

11 nowych wykonawców na Polish Hip-Hop Festival

fot. materiały prasowe

Mundial w pełni, ale Polish Hip-Hop Festival 2018 nie zwalnia tempa i stawia na ofensywę. Ostatnio do m.in. Quebonafide, Tedego, Palucha i KęKięgo dołączyli tacy artyści, jak JWP/BC, Te-Tris, VNM, Cywinsky, Sztoss, Frosti Rege, Penx, Adi Nowak i Barvinsky. Dzisiaj do line-upu dołącza rekordowa liczba nazwisk. Przedstawiamy artystów, którzy wystąpią od 2 do 4 sierpnia na płockiej plaży!

Borixon znany z wieloletnich występów w Wzgórze Ya-Pa 3. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych, a także uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Na swoim koncie ma także osiem solowych albumów. Ostatni – „Mołotow” – ukazał się w maju 2018 roku nakładem wytwórni NewBadLabel i zadebiutował na 1 miejscu OLiS. Nie mogło go u nas zabraknąć!

Włodi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie. Współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias ma na swoim koncie 10 albumów, w tym 4 solowe wydawnictwa. Obecnie promuje wydany w marcu 2017 album „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Czy legendarny MC spełni oczekiwania płockiej publiczności? Pytanie nie na miejscu.

Kariera Żabsona to krótka i imponująca historia. Swego czasu był aktywnym na bitwach freestylowcem. Później został hypemanem Borixona i przeniósł się na stałe do Kielc. Wstąpił w szeregi wytwórni NBL (NewBadLine) i w 2015 roku wydał jej nakładem swój debiutancki album „Nie kumam”. W lutym tego roku debiutancki wydał legalny krążek „To Ziomal”. Widzieliśmy tego chłopaka kilka razy na żywo i wiemy, że jego numery to prawdziwe koncertowe bomby!

ReTo to gość, który konsekwentnie robił swoje w internetowym podziemiu, aż tu nagle w ciągu kilku miesięcy wszedł na scenę jak prawdziwe tsunami, zyskując milionowe wyświetlenia jeszcze przed premierą pełnoprawnego albumu i wywołując liczne dyskusje w środowisku. Niepokorny, budzący kontrowersje nie tylko przez swój demoniczny wizerunek czy same wersy artysta na scenie jest prawdziwą bestią. Jeden z najlepszych raperów młodego pokolenia musiał ponownie się u nas pojawić!

Małe Miasta łączą hip-hop z odważnymi elektronicznymi brzmieniami oraz eksperymentalnym R&B. Mateusze odpowiadają nie tylko za muzykę, ale również wizualną stronę projektu: zarówno od strony graficznej, jak i filmowej. Najnowszy album „Plecy Pomników” ukazał się 16 lutego i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów: dotychczasowe single już stały się najpopularniejszymi piosenkami w dorobku zespołu. W Płocku mogą liczyć na doskonałe przyjęcie.

Nowa szkoła krakowskiego luzu, która wywołała spore zamieszanie w rapowym środowisku. O Jana-Rapowanie zabiegały różne wytwórnie, propsy nadlatywały z wielu stron, ale ostatecznie zdecydował się na SB Maffiję. W maju tego roku ukazał się świetnie przyjęty krążek Jan-Rapowanie & NOCNY pt. „NOCNA ZMJANA”. Prawdziwy powiew świeżości!

Wac Toja to popkillerowy Młody Wilk z 2015 roku, nazywany człowiekiem bangerem, który zyskuje coraz większy hype na polskiej scenie hip-hopowej. Głównym atutem rapera jest charakterystyczna barwa głosu, a raczej barwy. Wac Toja potrafi bowiem wbić basem w podłogę, a zaraz po tym wyciągnąć takie tonacje, że przez niektórych raperów nazywany jest polskim Rich Homie Quan’em!

Ostatnie single przyniosły mu spory odzew, a planowany na najbliższe miesiące album powinien przenieść jego karierę na nowe szczeble. O kim mowa? To White 2115! Reprezentuje nowy styl nie tylko w kwestiach muzycznych, ale również mentalności, podejścia i dystansu do swojej osoby. Są to cechy, które sprawiły, że nie mogło go u nas zabraknąć.

Członek grupy Hashashins. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Quebonafide, VNM, Te-Tris, Guzior czy LaikIke1. Jest jednym z prekursorów tańca c-walk w Polsce. Deys działał w podziemiu od 2008 roku wydając mixtape „ProFill” oraz EP „Coldwave”. Dnia 25 listopada 2016 roku nakładem wytwórni QueQuality wydał swój pełnoprawny, legalny debiut – płytę „Roku Pora Piąta”. Nietuzinkowy i charyzmatyczny raper.

Rap najlepszej marki, który na płockiej scenie pojawi się ze zdwojoną mocą! Eripe i Delekta to reprezentanci ekipy Patokalipsa. Mocne i wyraziste linijki, mroczny i niepokojący klimat, chamskie i kontrowersyjne poglądy, soczyste i bezkompromisowe bragga oraz szokujące i obrazoburcze storytellingi.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Polecane

Share This