120 tysięcy trójkolorowych kartek na Przystanku Woodstock. Uczestnicy uczcili pamięć ofiar zamachu w Nicei


2016.07.18

opublikował:

120 tysięcy trójkolorowych kartek na Przystanku Woodstock. Uczestnicy uczcili pamięć ofiar zamachu w Nicei

„Nie odgrodzimy się od siebie, nie wykopiemy rowów, nie zrobimy zasieków. Musimy coś zmienić w głowach. Na całym świecie” – mówił ze sceny Jurek Owsiak.

Uczestnicy 22. Przystanku Woodstock w wyjątkowy sposób uczcili pamięć ofiar czwartkowego zamachu terrorystycznego w Nicei. W piątek wieczorem z głównej sceny kostrzyńskiej imprezy popłynęły dźwięki „Marsylianki”, a festiwalowicze unieśli w górę 120 tysięcy trójkolorowych kartek tworzących gigantyczną flagę Francji.

Chcemy odnieść się do tego, co wydarzyło się w Nicei. Nie odgrodzimy się od siebie, nie wykopiemy rowów, nie zrobimy zasieków. Musimy coś zmienić w głowach. Na całym świecie. Przede wszystkim u polityków. To oni muszą coś zmienić. Reagując przemocą na przemoc nie uda się nigdy osiągnąć nic dobrego. Musimy inaczej patrzeć na ludzi, na religię, na ich przekonania. Musimy szanować się nawzajem – mówił ze sceny pomysłodawca Przystanku Jurek Owsiak. Dziś solidaryzujemy się z tymi, którzy mają ogromny ból w swoich sercach, solidaryzujemy się z tymi, którzy stracili najbliższych, przez przemoc, przez nietolerancje, przez nienawiść. Nie może przemocą walczyć z przemocą! Bądźcie pokojowo nastawieni do życia i do świata. Pokażcie, że to miejsce jest również pokojowo nastawione, że jesteście na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Polecane

Share This