20 lat „The Sun Rises In The East”. DJ Premier wspomina klasyk Jeru The Damaja


2014.05.27

opublikował:

20 lat „The Sun Rises In The East”. DJ Premier wspomina klasyk Jeru The Damaja

Dwie dekady od wydania tego niekwestionowanego klasyka złotej ery amerykańskiego hip-hopu minęły dokładnie w sobotę, 24 maja.

DJ Premier, producent całego albumu, wspomina, że osobą, która zapoznała go z Jeru, był Guru, nieżyjący już członek Gang Starr:

{sklep-cgm}

– Poznał mnie z Jeru i chłopakami z Group Home. A to były czasy, gdy chcieliśmy mieć nasz własny kolektyw, coś na zasadzie Juice Crew, Boogie Down Productions i Wu-Tang. Jeru był wówczas najbardziej gotowy, dlatego włączyliśmy go jako pierwszego. Miał niesamowity głos i już dzień po tym, jak nagraliśmy „Come Clean”, kawałek wylądował na antenie radia Hot 97 [najpopularniejsze hip-hopowe radio w USA – red.].

Preemo od samego początku wiedział, że w Jeru warto będzie inwestować. – Zawsze chciałem mieć zajebistego i mądrego gościa z Brooklynu, który rymowałby nie tylko o sobie, ale też o tym, co go wokół otacza – dodaje producent.

Premier i Jeru The Damaja nagrali wspólnie jeszcze jeden album – „Wrath Of The Math” (1996). Później ich drogi się rozeszły.

Polecane

Share This