20 lat temu zmarł Notorious B.I.G.


2017.03.09

opublikował:

20 lat temu zmarł Notorious B.I.G.

9 marca 1997 roku w Los Angeles zamordowano Notoriousa B.I.G., jedną z największych ikon w historii rapu. Okoliczności śmierci artysty do dziś nie zostały wyjaśnione, na przestrzeni lat urosło wokół nich mnóstwo legend.

Biggie zostawił po sobie zaledwie dwa solowe albumy – „Ready To Die” z 1994 roku (poczwórna platyna w Stanach) i wydaną dwa tygodnie po śmierci „Life After Death”, która ma dziś status diamentowej płyty w USA. Na przestrzeni lat dyskografię „króla Nowego Jorku” wzbogaciły jeszcze dwa pośmiertne albumy „Born Again” oraz płyta z kolaboracjami zatytułowana „Duets: The Final Chapter”. 19 maja ukaże się krążek „The King And I”, którym Faith Evans, wdowa po Biggiem, chce upamiętnić 20. rocznicę śmierci artysty. Na płycie, której polskim dystrybutorem będzie Warner, znajdziemy niepublikowane wcześniej zwrotki Notoriousa.

Platforma streamingowa TIDAL uczciła rocznicę śmierci Biggiego okolicznościową playlistą, na której oprócz utworów z jego płyt znajdziemy także numery pochodzące m.in. z płyt Lil’ Kim i Puffa Daddy’ego. W zestawie nie zabrakło ikonicznych dziś piosenek jak „Juicy”, „Who Shot Ya”, „Unbelievable” czy „Hypnotize”.

Polecane

Share This