200 milionów MJ


2009.11.16

opublikował:

200 milionów MJ

Z tych 200 milionów, 61 milionów obraz przyniósł w samych Stanów Zjednoczonych.

Film pokazywało 35 tysięcy kin w 97 krajach. Premiera odbyła się 28 października.

„This Is It” to pierwszy film o przedwcześnie zmarłym Michaelu Jacksonie. Obraz „This Is It” powstał na podstawie ponad 100 godzin materiałów z prób, w czasie których gwiazdor szlifował układy choreograficzne i wykonywał swoje największe hity. Seria 50 koncertów Michaela Jacksona w londyńskiej hali O2 Arena miała się rozpocząć w lipcu. Piosenkarz zmarł 25 czerwca w Los Angeles.

Produkcja budzi ogromne emocje wśród opinii publicznej, gdyż uważa się, że tournee było jednym z czynników, które doprowadziły do śmierci piosenkarza. Właśnie z tego przeświadczenia wychodzą fani gwiazdora, którzy stworzyli akcję This Is NOT It. Na stronie internetowej nawołują do bojkotu filmu, gdyż, jak twierdzą, został zmanipulowany, by zarobić na śmierci ich idola. Uważają, że film pokazuje same kłamstwa, że  fałszuje rzeczywistość i ukrywa prawdziwe cierpienie Michaela.

Jednak większość biletów na seanse została już wyprzedana. Według wstępnych szacunków sprzedaż wejściówek na film, który będzie wyświetlany tylko przez dwa tygodnie, oraz dochody z towarzyszącej mu ścieżki dźwiękowej mogą sięgnąć kwoty 400 milionów dolarów.

Polecane

Share This